Foto Video

"Soused nám ze života udělal peklo!"

Oznámil útok noži, zamkl se v bytě, vyhazoval věci z oken a nakonec musela policie vstoupit do obydlí násilím

26. ledna 2021 17:09 , aktualizace 18:46

Drogy

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera večer kolem desáté hodiny telefonicky oznámil jak Policii ČR tak i Městské policii Plzeň Jan H. bydlící ve Farského ulici na Slovanech, že je napaden Ukrajincem se dvěma noži. Na místo tak samozřejmě okamžitě vyjelo několik hlídek jak policie tak i strážníků.

     Volající muž narozený v roce 1976 ale policisty odmítl pustit do domu a nesmyslně na ně pořvával ze svého okna v přízemí. Do domu se policisté a strážníci nakonec dostali pouze díky jinému sousedovi, ale oznamovatel je poté odmítal pustit do i bytu a ječel na ně přes zavřené dveře, že se s nimi bavit nebude, že mu nic není. Když policisté vysvětlovali, že s ním mluvit musí, když je sám zavolal, Jan H. přidal i vulgární nadávky. Muž dále odmítal prokázat svoji totožnost a příběh o svém údajném napadení stále měnil.

     Podle sousedů jsou zde výtržnosti tohoto muže časté, protože je závislý na užívání drog, má vidiny a mimo jiné například i často vyhazuje věci z okna bytu na ulici. Tuto informaci pak dokladují fotografie, které máme z minulosti.
     Sousedé nám nám také uvedli, že na tuto adresu vyjíždějí policisté nebo strážníci velmi často a u podobného oznámení tohoto muže zasahovali naposledy před čtyřmi dny. "Soused sem tahá bezdomovce nebo cizince, fetují tady a ze života nám udělal peklo!" uvedl nám jeden z obyvatel, který samozřejmě nechce být jmenován.

     Tímto ale bohužel noc pro sousedy zdaleka neskončila, za Janem H. do bytu přišlo několik cizinců a po chvíli se začaly ozývat zvuky prudké hádky. Na uvedenou adresu tak policisté vyjížděli znovu, tentokrát již museli do bytu vstoupit násilně a muže zadržet.
     Co vyváděl tentokrát zatím policie neuvedla, pouze nám potvrdila, že muž byl opět pod vlivem pervitinu. Po zadržení byl muž převezen k vyšetření do nemocnice a policisté se jeho jednáním momentálně zabývají.     


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.