Aktuálně Foto

Falešní prodejci ČEZu dopadeni

K zadržení podvodníků pomohl pozorný občan

pondělí 5. února 18:04 , aktualizace 18:31

Podvodníci Zadržení pachatele

Partner článku – Prestol Holding

    Dnes před čtvrtou hodinou obcházela sídliště Košutka trojice mladíků, kteří v jednotlivých domech zvonili na byty a tvrdili, že jsou pracovníky ČEZu. Obyvatelům, kteří jim otevřeli, pak snaživě vysvětlovali, že jejich elektroměry spadají pod špatnou část ČEZu a že by si měli přepsat smlouvu. Toto samozřejmě přišlo rozumnějším lidem divné a dealery alespoň vyhodili, naštěstí jednoho muže napadlo zavolat i policii a tak zabránit dalším podvodům.
    „Říkali, že elektroměry spadají do té části ČEZu, co spadá pod Bakalu a ne pod ČEZ samotný. No nevím co to na mě zkoušeli, ale bylo to průhledné, tak jsem pro jistotu zavolal na ČEZ, abych se ujistil zda nejsou náhodou opravdu od nich. Tam mi potvrdili, že od nich v žádném případě nejsou, tak jsem zavolal na Policii a předal policistům jejich popis. Jeden měl na sobě červenou bundu s kožešinovým límcem a džíny, druhý tmavé kalhoty i bundu. Třetího se mi dokonce povedlo vyfotit,“ popsal nám muž.

    Na místo okamžitě vyrazili policisté a mladíci se dali na útěk. Policisté po nich začali v okolí pátrat a opět jim pomohl telefonát muže, který podvodníky nahlásil. Ten je totiž viděl vybíhat z domu, kde se ukrývali. Policisté OHS tak v krátké době mladíky zajistili.

     „Případ v současné době evidují policisté Obvodního oddělení Plzeň 1 a věcí se dále intenzivně zabýváme,“ potvrdila nám tisková mluvčí policie a doplnila, že pohotovému muži policisté samozřejmě děkují.


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost