Foto

Feťák na motorce policistům ujížděl až 140 km/h po městě

Policejní honička v Plzni skončila havárií, policisté pak u mladého muže nalezli pervitin

pátek 22. ledna 11:12 , aktualizace 11:18

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Policisté z obvodního oddělení Plzeň Vinice vykonávali v neděli 17. ledna večer běžnou hlídkovou činnost. Kolem desáté hodiny večer proběhla v radiostanici relace jiné hlídky o muži na motocyklu, který této hlídce ujíždí po chodníku v ulici Na Chmelnicích směrem do centra. 

     Viničtí policisté na ujížděče brzy narazili a okamžitě ho začali pronásledovat. Pomocí výstražného a zvukového zařízení s červeným nápisem STOP se pokoušeli motorku zastavit. Řidič však na výzvy nereagoval, naopak přidal na rychlosti, městem projížděl rychlostí až 140 km/h a přitom svojí agresivní jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

     V Bolevecké ulici motorkář vjel na parkoviště, přičemž zjistil, že parkoviště je částečně oploceno. Při otáčení dostal vlivem vysoké rychlosti na zledovatělém povrchu smyk a upadl na zem. Rychle ovšem nasedl zpátky na motorku a chtěl ujet po chodníku.
     Policisté pohotově zareagovali a motorkáři zablokovali cestu služebním vozidlem a pod hrozbou namířenou služební zbraní ho omezili na osobní svobodě. Poté vyzvali třiadvacetiletého řidiče, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a orientačnímu testu na přítomnost omamných a návykových látek.
     Dechová zkouška byla s negativním výsledkem, test na drogy ale ukázal policistům pozitivní výsledek na pervitin. Další pervitin policisté u mladého muže našli při osobní prohlídce, zajistili ho a poslali na expertízu. Následnou lustrací zjistili, že třiadvacetiletý řidič má uložen platný zákaz řízení motorových vozidel, a to až do konce roku 2022.

     Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

Foto PČR

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.