Foto Video

Ve Fakultní nemocnici kradl recidivista v převleku za zdravotníka

K odhalení a zadržení zlodějů přispěly kamerové záznamy

pátek 29. července 10:56 , aktualizace 23:20

Krádež Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Mraknet

     K poněkud kuriózní krádeži kola došlo v neděli 3. července před čtvrtou hodinou odpoledne v areálu Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín.
     Krádež kola není v dnešní době nic neobvyklého a informujeme o nich relativně velmi často, tato je ale výjimečná tím, že při ní jeden z pachatelů použil dokonce převlek za lékaře či zdravotníka.

Převlek i visačka

     Známí plzeňští recidivisté Michal B. a Petr B. do areálu nemocnice vstoupili s úmyslem krást, přičemž jeden z nich byl oblečený jako zdravotnický personál a nezapomněl ani na visačku, která měla připomínat průkaz zaměstnance Fakultní nemocnice. V nemocničním prostředí byl tak rázem prakticky neviditelný a nic mu už nebránilo v klidu si vyhlédnout kolo umístěné ve stojanu před pavilonem psychiatrie.

     Muži jsou profesionální zloději kol a vy se sami ve videu můžete podívat, jak postupují. Jeden společník hlídá, zatímco druhý ničí lankový zámek, kterým bylo kolo ve stojanu zajištěno. Po přestřihnutí ocelového lanka první muž klidně odejde, na což čeká druhý, který na kolo nasedne a z místa odjede. "Pachatelé odcizením jízdního kola s příslušenstvím způsobili majiteli škodu necelých 20 000 korun," uvedla nám k tomuto případu tisková mluvčí policie.

Dopadení pomohl kamerový systém

     Policistům v tomto případě velice pomohl nový kamerový systém Fakultní nemocnice, o kterém jsme již informovali na začátku tohoto roku. Právě díky velice kvalitním záběrům se jim podařilo oba pachatele ve věku 37 a 34 let odhalit a z krádeže obvinit. 


Michala B. i Petra B. už naši čtenáři dobře znají

     Michal B. figuroval i v další krádeži kola, kdy společně s Petrem B. ve středu 13. července v půl jedenácté dopoledne odcizili elektrokolo s příslušenstvím před prodejnou Lidl ve Folmavské ulici na Borských Polích. "Neznámý pachatel využil pěti minut, kdy si majitel kola odešel nakoupit, nezjištěným způsobem odstranil z kola zajišťující lankový zámek a elektrokolo odcizil," popsala nám krádež tisková mluvčí policie s tím, že pachatelé majiteli způsobili škodu za 60 000 korun.
      O tomto případu jsme již informovali a díky informacím od našich čtenářů se kolo podařilo během několika hodin vypátrat. Později také policisté vypátrali oba zloděje.

Vazba

     Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmatřicetiletého muže, kterého v neděli 24. července zadrželi. Ten nyní čelí obvinění ze spáchání přečinu Krádež a je rozhodnutím soudu umístěn ve vazbě, kde je již i jeho společník. Policisté se oběma krádežemi dále zabývají. 

Jak se hlídá nemocnice?

    Fakultní nemocnice Plzeň dlouhodobě vlastní certifikát kvality a bezpečí pro poskytování ústavní zdravotní péče. Její nový bezpečnostní systém byl zřízen s maximálním důrazem na zajištění bezpečnosti zaměstnanců a pacientů a zahrnuje přes 400 kamer, z nichž je 220 vybaveno analytickým softwarem s inteligentními funkcemi.

     Pro tyto kamery není problém vyhledat osobu například podle barvy oblečení i jiného konkrétního popisu. Systém tak může najít třeba ztracené dítě, trasovat pacienty, kteří kliniku neoprávněně opustí, ale včas zachytit i jiná bezpečnostní rizika.

      Pro zloděje i pachatele jiné trestné činnosti je pak tento systém doslova noční můrou, protože je systém nejen umí po celou dobu pohybu v areálu nemocnice sledovat, ale také pořídit z jejich jednání kvalitní záznam.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.