Foto

Velmi smutná smrt na Štědrý večer, mrtvolu našli u automatu na injekční stříkačky

O život muže jako první bojovali strážníci, pak záchranáři, ale bohužel nebyla šance.

25. prosince 2015 11:24 , aktualizace 11:24

Drogy

Přímo na prahu Pointu 14, sídlícím vedle modlitebny Evangelické církve metodistické na Husově třídě, zemřel na Štědrý večer kolem 23 hodiny, zatím neznámý muž.

Point 14 zde pomáhá drogově závislým, ale je trnem v oku většině okolních obyvatel, protože se sem stahují narkomané ze širokého okolí pro injekční stříkačky zdarma a následně si v nejbližším okolí aplikují drogy.

Muže, nepřirozeně ležícího na schodech k automatu na stříkačky, zde nalezl kolemjdoucí muž, považoval ho za opilého nebo zfetovaného a zavolal strážníky. Na místo dorazila hlídka Městské policie, která zjistila, že muž již nedýchá. Strážníci okamžitě přivolali záchranáře a také bezprostředně zahájili resuscitaci, kterou nepřetržitě prováděli až do příjezdu záchranářů. Ti boj o mužův život převzali a další téměř hodinu se snažili muže opět přivést k životu, což se přes veškerou snahu nezdařilo.
"Našel ho kamarád, ten chlap měl hlavu na schodu a vypadal jako když spí, ale měl modrý obličej. Hned jsme volali pomoc. Strážníci dorazili a začali mu masírovat srdce, pak přijela záchranka a policie a nás vykázali pryč," popsala nám čtenářka a věnovala fotografii přímo ze záchrany muže. "Kamaráda pak ještě v noci volali policisté, že ten muž umřel a kamarád musel k výslechu," doplnila ještě dívka.

Poté, co lékař záchranky konstatoval smrt, případ převzali policisté a přivolali koronera.

„Totožnost zesnulého muže zatím zjištěna není, na případu intenzivně pracujeme a byla nařízena pitva,“ sdělila nám k případu mluvčí policie.