Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Demonstrace proti imigraci a Evropské unii proběhla bez sebemenšího problému

Demonstranti se střídali v projevech, odpůrci se nedostavili a policie vše pouze monitorovala

5. září 2015 16:49 , aktualizace 16:49

Dnes se na náměstí Republiky konala řádně ohlášená demonstrace, které ale chtěli, alespoň dle výhrůžek na různých serverech nebo sociálních sítích, zabránit odpůrci převážně z řad levicově orientovaných skupin.

Na náměstí Republiky se sešly zhruba tři až čtyři stovky osob a na improvizovaném pódiu se vystřídalo několik řečníků, kteří poukázali na problematiku přílivu uprchlíků do zemí Evropské unie a víceméně kritizovali přístup jak Unie, tak naší vlády.


Proč se demonstrovalo a jaké byly cíle si můžete přečíst zde: Rozhovor se svolavateli demonstrace


Po hodinové demonstraci proběhla spanilá jízda asi dvou desítek motocyklů kolem náměstí, kdy na silných strojích jeli mimo jiné i svolavatelé demonstrace a jejich příznivci.

My jsme nezaznamenali žádný konflikt či hádku a dokonce ani žádné opilce či řvouny, kteří se jindy rádi účastní jakýchkoli obdobných akcí a rádi je využívají ke svému osobnímu zviditelnění. Spanilá jízda se účastníkům povedla a těšila se velkému zájmu přihlížejících.

Ani my během shromáždění nezaznamenali žádné protiprávní jednání v souvislosti s touto demonstrací,“ pochvalovala si klidný průběh akce policejní tisková mluvčí.