František A. je znovu v cele

Bodl strážníka do břicha, vyšel z vězení a nožem vyhrožoval dalšímu muži

úterý 13. srpna 15:53 , aktualizace 16:13

Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     František A. je znovu v cele a v Sušici snad není jediný slušný člověk, který by z toho neměl radost.
     František A. se v roce 2010 v Sušici, jen chvíli poté, co vyšel z vězení, pokusil zavraždit strážníka městské policie. K tomuto případu došlo v noci 19. srpna v okrajové části města ve směru na Dlouhou ves. Uniformovaný strážník si tenkrát všiml, že se nějaký muž snaží vniknout do zaparkovaného vozidla.
     Strážník k muži přistoupil, chtěl zjistit co zde pohledává, a ačkoli šlo prakticky o banalitu, František A. ho bez jakéhokoli zaváhání bodl nožem do břicha a z místa utekl. Nůž pak zahodil do řeky. Policisté ho však v krátké době zajistili a naměřili mu přes dvě promile alkoholu. Pobodaný strážník skončil v nemocnici, kde byl několik hodin operován, útok ale naštěstí přežil.
     Plzeňský krajský soud případ soudil jako vraždu ve stádiu pokusu a poslal Františka A. do vězení na šestnáct let. Vrchní soud v Praze ale rozsudek zrušil, jednání Františka A. kvalifikoval pouze jako násilí proti úřední osobě a poslal ho do vězení na poloviční trest.
     Třiašedesátiletý František A. tedy letos znovu vyšel z věznice a opět, jak je již jeho zvykem, krátce na to, konkrétně v neděli 11. srpna, opět nožem někomu vyhrožoval. "V Sušici na ostrově Santos probíhala hudební produkce a po jejím skončení došlo u restaurace mezi třiašedesátiletým mužem z obce u Sušice a pětačtyřicetiletým mužem z Berounska ke slovní rozepři.
     Třicet minut po jedné hodině v noci podezřelý třiašedesátiletý muž ohrožoval druhého muže zavíracím nožem. Útočník druhému muži vyhrožoval i další újmou na zdraví. Své jednání ukončil až po zásahu dalšího občana, který společně s napadeným podezřelého zklidnil. Po incidentu agresor odešel a ponechal na místě nůž,"
popsala Františkovo jednání mluvčí policie. Podezřelý muž byl policisty zadržen třicet minut po čtvrté hodině a převezen do policejní cely.
     Včera odpoledne ve zkráceném přípravném řízení převzal záznam o sdělení podezření z přečinů výtržnictví a nebezpečné vyhrožování.

Foto: iDnes 2011 u soudu

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.