Foto

Recidivisty chytili přímo uprostřed varu pervitinu

Gang zkušených výrobců pervitinu rozprášili policisté

5. června 2018 09:12 , aktualizace 09:30

Drogy Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     V uplynulých dnech proběhla v jednom bytovém domě v Tachově protidrogová razie a policisté zadrželi celkem čtyři muže, ve věku 36, 33 a dva ve věku 28 let.

     Na základě provedeného šetření, zjištěných informací a nashromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání čtyř zadržených mužů a obvinil je ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
     U jednoho ze dvou 28letých mužů právní kvalifikaci rozšířil ještě o přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. "Jak kriminalisté zjistili, právě s ním se měl další ze zadržených 33letý muž nejméně od srpna loňského roku do konce února letošního roku podílet po předchozí domluvě na výrobě pervitinu. Za tímto účelem muži opatřovali léky, které pořizovali v zahraničních lékárnách. Samotnou výrobou pervitinu se zabýval většinou 33letý obviněný. Vyrobenou drogu si pak muži mezi sebou rozdělili. Pervitin částečně použili pro vlastní potřebu a zejména mladší z obviněných jej dál distribuoval dalším osobám," popsala mluvčí policie.

Organizovaný gang

      Skupina se začala rozrůstat a nejméně od března letošního roku těmto dvěma mužům s výrobou pervitinu začali pomáhat další dva muži ve věku 28 a 36 let. Muži tak společně vytvořili organizovanou skupinu, přičemž každý měl svůj vymezený úkol a společně se tak podíleli na výrobě, přechovávání a prodeji pervitinu.
     Třiatřicetiletý muž s výrobou pervitinu pokračoval a s dalším z obviněných, jedním z 28letých mužů, zajišťovali finanční prostředky na opatření vstupních surovin k výrobě drogy. Zbylí dva obvinění ve věku 36 a 28 let zajišťovali nákup a dovoz potřebných léků.  

Zadrženi během varu

     Při policejní akci zadrželi kriminalisté všechny čtyři pachatele v jednom tachovském bytě přímo při výrobě pervitinu. Při následné domovní prohlídce zajistili různé chemikálie a vybavení potřebné k výrobě pervitinu, jako například skleněné nádoby a baňku, rukavice, plastové stříkačky, množství prázdných blistrů od tablet a podobně.
     Kriminalisté zjistili, že 33letý pachatel byl za drogovou trestnou činnost v květnu letošního roku, několik dnů před tím, než byl policií zadržen, odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Společně s ním byli v rámci stejného případu souvisejícího s pácháním drogové trestné činnosti v minulosti odsouzeni i oba 28letí komplicové, jeden k nepodmíněnému trestu, druhý k podmíněnému.
     Právě u obviněného s podmíněným trestem nyní rozšířil policejní komisař právní kvalifikaci o přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť ve druhé polovině ledna a v první polovině dubna letošního roku dotyčného muže kontrolovaly policejní hlídky při řízení osobních automobilů, přesto, že má vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel.

     "S ohledem na zjištěné skutečnosti i na trestní minulost obviněných podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí čtyř obviněných mužů do vazby. Soud jej ve třech případech a to u 33letého a dvou 28letých mužů respektoval, a tak jsou tito pachatelé stíhání vazebně. Poslední z nich, 36letý muž, byl propuštěn ze zadržení a je trestně stíhaný na svobodě," dokončila tisková mluvčí policie.

Foto: PČRVochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!