Hacker napadl nemocnici, má data pacientů a vydírá vedení

Hacker znemožnil personálu léčebny pracovat - zablokoval jim počítačovou síť

29. června 2018 10:49 , aktualizace 11:21

Partner článku – Mraknet

     K velice promyšlenému útoku hackera došlo minulý víkend v neděli v léčebně plicních onemocnění TRN Janov na Rokycansku. 
     Na všech monitorech počítačů v budově se podle našich informací objevila výzva k zaplacení výkupného ve virtuální měně Bitcoin, současně byly zašifrovány všechny soubory v systému a byl omezen přístup ke všem počítačům v síti.
     Personál tak najednou nemá přístup k lékařským zprávám a složkám pacientů.

     Tisková mluvčí policie nám případ potvrdila a uvedla, že zatím neznámý pachatel neoprávněně získal přístup k uloženým datům společnosti a svým jednáním způsobil nefunkčnost počítačové sítě a omezil běžný chod zařízení.
     "Veškerými okolnostmi tohoto případu se nyní zabývají rokycanští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality a jednání pachatele prověřují pro podezření z přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací," řekla nám mluvčí policie. 

     Policie si jeden z počítačů z léčebny vyžádala na odborné zkoumání a mimo jiné i prošetřuje, zda nejsou ohrožena data pacientů, kteří se v ústavu léčí nebo v minulosti léčili.    

     Léčebna TRN Janov je odborným léčebným ústavem s nadregionální působností a leží nedaleko Plzně 10 kilometrů od Rokycan. Je zde 170 lůžek a léčí se zde pacienti s tuberkulózou a dalšími a respiračními nemocemi.

Foto: Google, cryptocurrencytalk


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.