Foto

Pachatele naháněla celá hasičská jednotka

Poté, co zvládli Ignatze, čekal hasiče další zásah a tentokrát proti recidivistům

pondělí 25. října 13:06 , aktualizace 13:21

Hasiči Krádež Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – D.S.D. METAL plus

      Pořádný úlovek se minulý týden podařil dobrovolným hasičům z České Kubice. Hasiči se ve čtvrtek 21. října kolem půl třetí odpoledne vraceli již z několikátého výjezdu k událostem spojeným s bouří Ignatz, když si jeden z nich na autobusové zastávce přímo u hasičské zbrojnice všimli dvojice potácejících se mužů s rukama plnýma nářadí a motocyklových helem. K překvapení hasičů jeden z nich v nesených věcech poznal svůj křovinořez a motocyklovou helmu, takže za dvojicí vyrazili a důrazně se jich zeptali, kde k věcem přišli. Mladí muž však byli tak opilí, že téměř nebyli schopni ani mluvit, ale když jeden z hasičů zmínil možnost přivolání policie, zareagovali okamžitě a dali se na útěk. 
     Hasiči neváhali a za oběma muži vyrazili, mladšího se jim podařilo chytit a zpacifikovat na nedalekém poli, staršímu se podařilo utéct. Na místo okamžitě vyrazili policisté, kteří si zajištěného muže převzali a po druhém začali ve spolupráci s hasiči pátrat. Nalézt se ho podařilo asi po hodině nedaleko obce, kde na hlavní silnici stopoval.
     Oba muži byli silně opilí, o čemž svědčí i to, že na autobus čekali jen asi deset metrů od domu, kde kradli. Ukázalo se, že krom křovinořezu a tří motocyklových helem odcizili také různé oblečení i nářadí a v domě také vypili sedmnáct piv. Na místě navíc uvedli, že dům hasiče nebyl jediný, který ten den vykradli, vzhledem k silné opilosti si ale nebyli schopni vzpomenout, který byl ten další.
     "Byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin porušování domovní svobody a krádež. Podezřelými jsou čtyřiadvacetiletý muž a jednatřicetiletý muž, kteří jako spolupachatelé po vzájemné domluvě v obci Česká Kubice přelezli oplocení pozemku a vnikli do stodoly domu, odkud odcizili mimo jiné křovinořez značky Oleo-mac, tři přilby na motocykl, kožené kalhoty na motocykl, úhlovou brusku Bosch, nůžky na plech a další. Celková škoda na odcizených věcech byla vyčíslena na 30 tisíc korun," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté také  z dostupných evidencí zjistili, že starší z mužů byl za trestný čin krádeže odsouzen rozhodnutím Okresního soudu v Klatovech již v září 2021 ke 300 hodinám obecně prospěšných prací a Okresním soudem Plzeň - město v roce 2019 na jeden rok odnětí svobody nepodmíněně, kdy trest vykonal v květnu 2020. Případem se domažličtí policisté dále zabývají.     


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.