Foto

Hasiči použili Cobru

Mobilheim byl plný nahromaděného nepořádku

5. února 2018 14:57 , aktualizace 15:44

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Včera večer jsme informovali o požáru mobilheimu, ke kterému došlo v Dolním Vlkýši na Plzeňsku.

     K požáru vyjely jednotky PS Košutka, PS Střed a SDH Malesice. Na místě bylo zjištěno, že stavba je plná nahromaděných věcí a nepořádku, takže hasiči k uhašení objektu použili speciální zařízení CCS Cobra.
     Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 000 Kč, požár naštěstí obešel bez zranění osob a jako příčina požáru byla určena nedbalost.

Co je to Coldcut cobra

     CCS COBRA je patentované hasicí a záchranářské zařízení, které má široké pole uplatnění při hašení požáru a záchranných operacích. Cobra umí pomocí vodního paprsku prorazit a řezat všechny typy materiálů. Uvnitř místnosti se vodní paprsek mění na velmi jemnou vodní mlhu, která má schopnost zchlazovat prostor požáru a hasit oheň.
     Díky kompaktnímu provedení je možné systém instalovat na různé modely zásahových vozidel. Velmi nízká hmotnost činí tuto jednotku ideální pro většinu vozů typu pick-up nebo pro dodávky bez nutnosti úprav větší nosnosti vozu.
     Cobra nabízí možnost účinně a účelně zvládnout mnoho různých zásahových situací, jako například požáry aut, požáry na otevřených prostranstvích, zvlhčování při hašení, dekontaminaci a zásah pěnou. Multifunkční tryska se ovládá pomocí obouruční pistolové rukojeti s možností různého nastavení proudu vody. Proud vody lze snadno nastavit a během několika sekund změnit z velmi úzkého na široký kuželový.
     Hasební technika CCS COBRA může řezat otvory jakékoliv velikosti ve střechách, stěnách a dveřích budov za účelem ventilace/odstranění žáru a kouře. Současně se při řezání vodní mlha mění na páru. Tento proces spotřebovává velké množství energie, kterou odebírá ze žáru ohně. Prostor kolem ohně se ochlazuje, zároveň je spotřebováván kyslík a dochází k tlumení ohně.
     Cobra má také velmi efektivní hasicí schopnost při použití omezeného množství vody, čímž jsou minimalizovány následné škody způsobené vodou a poškozením konstrukcí. Vodní mlha, vytvořená vysokým tlakem a patentovanou tryskou se mění v páru, jakmile se dostane do kontaktu s ohněm. Tato přeměna vodní mlhy na páru ochlazuje žár často nebezpečných plynů a zároveň hasí požár.
     Ačkoli hasí vodou, je Cobra certifikována i k hašení vysokého napětí.

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.