Foto

Hasiči Vás srdečně zvou na výroční výstavu

140 let od založení slaví SDH Spálené Poříčí

7. června 2018 09:54 , aktualizace 10:01

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     U příležitosti 140. výročí založení založení SDH Spálené Poříčí, zvou hasiči na oslavy, které se konají v sobotu 23. června od 13:00 – 17:00 hod. v areálu hotelu Brdy před hasičskou zbrojnicí ve Spáleném Poříčí. 

Program oslav:

  • Zahájení výstavy s přivítáním hostů a vystavovatelů
  • Ukázky mladých hasičů
  • Koňská ruční stříkačka
  • Tyrolský travers
  • Vyhodnocení soutěže o nejlepší kabinu CAS
  • Spanilá jízda CAS a společné foto     

     Samotná připravovaná výstava je jedinečná exponáty CAS, tedy cisternových automobilových stříkaček. To jsou automobily, schopné přepravit osádku minimálně 1+5, tedy jedno družstvo a vezoucí minimálně 1800 litrů vody a to umožňuje po příjezdu k ohni hned začít s hašením z vlastní cisterny a s dostatečným počtem lidí.

     Bude zde zastoupena celá škála těchto hasičských vozů tak jak se postupem času vyvíjely a to od počátku, tedy od vozu Praga RNA. Některé vystavené vozy jsou v Čechách jediným exemplářem. 
     Součástí výstavy bude i vyhlášení nejlepší kabiny pro osádku, které hasiči přezdívají dobytčák, a také vyhodnocení nejkrásnějšího vozu. 

     V rámci doprovodného programu proběhne i ukázka mladých hasičů ze Spáleného Poříčí a z Kralovic, ukázka ruční stříkačky s obsluhou v dobových uniformách hasičů z Číčova a ukázka Tyrolského traverzu v podání hasičů SŽDC kteří reprezentovali ČR na soutěži lezců záchranářů Grimp day.

    Celým odpolednem bude provázet hudební vystoupení skupiny Lazar band.

Foto z výstavy ke 135. výročí

 

                                            

 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.