Foto Video

Když hasiči mění dětský pláč v radost...

Malý Mikulášek zažil svůj největší den, chvíli i šéfoval hasičské zbrojnici

12. února 2021 20:16 , aktualizace 20:16

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Mnozí naši čtenáři si jistě vzpomenou na krásný dopis od otce malého Mikuláška, který záchranným složkám děkoval za to, jak se 1. února postarali o jeho synka, který vběhl v Chlumčanech do silnice a srazilo ho auto.

Děkuji za záchranu našeho Mikuláška

Děkuji za záchranu našeho Mikuláška

02. 02. 2021, 09:06, aktualizace 02. 02. 2021, 10:52

Těžko hledám slova, kterými chci vyjádřit dík všem zasahujícím záchranářům, hasičům, policistům, zdravotníkům a lékařům z FN Plzeň

     My jsme tento dopis samozřejmě předali všem zasahujícím složkám a dobřanské hasiče potěšil natolik, že se rozhodli malému Mikulášovi připravit překvapení a pozvali ho na prohlídku své zbrojnice. Tato prohlídka se uskutečnila dnes a my jsme samozřejmě nemohli chybět.


     Malý Mikuláš dorazil i s tatínkem i maminkou a z výletu byl doslova nadšený. Ihned po příjezdu se chopil velení, od hasičů si nechal všechno podrobně ukázat, prohlédl si vybavení stanice, výstroj i výzbroj hasičů i všechna zásahová auta. U těch ho samozřejmě zajímalo obrovské množství páček, tlačítek a spínačů, takže mu hasiči museli vysvětlit, co se kterým ovládá a Mikuláška pochopitelně, jako asi každého malého kluka, nejvíc zaujala siréna a maják, které si mohl i sám vyzkoušet.
     Mikuláška pouze trochu zklamalo, když zjistil, že uniformu v jeho velikosti skutečně hasiči nemají na skladě a tak alespoň donutil tatínka výstroj vyzkoušet. Když pak viděl tyč, po které se hasiči spouštění, když jedou k zásahu, byl jako u vytržení a hasiči mu museli čtyřikrát po sobě sjezd předvést.

     Návštěva malého Mikuláška se protáhla na více jak hodinu a když se nakonec dozvěděl, že existuje oddíl malých hasičů, měl jasno. Také nastupuje a dobřanští hasiči tak mají odedneška nového a velice zapáleného člena.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.