Video

Muž ujížděl autem i utíkal po svých - marně

Hledaného recidivistu zadrželi policisté na útěku

12. října 2017 16:43, aktualizace čtvrtek 12. října 17:32

Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň


     V úterý 11. října ve večerních hodinách prováděla policejní hlídka z Obvodního oddělení Karlovy Vary – město šetření k dvaačtyřicetiletému muži, který byl vyhlášen v celostátním pátrání. Policisté díky své osobní a místní znalosti zjistili, že hledaný muž se má nacházet a pohybovat na území města Karlovy Vary.
     Když projížděli ulicí Celní, vyjelo proti nim osobní vozidlo značky Škoda, ve kterém poznali hledanou osobu. Vozidlo začali pronásledovat za pomocí výstražného zařízení s nápisem „Stop“, avšak řidič na toto znamení nereagoval a hlídce začal ujíždět a během jízdy ohrožoval další účastníky silničního provozu.
     Uprostřed křižovatky ulic Plešivecká a Buchenwaldská řidič vozidla Škoda zastavil a dal se na útěk. Oba policisté začali muže pronásledovat a přes výzvy policistů, aby muž zastavil, ten nereagoval a dál pokračoval v útěku. Hledaný muž se ukryl v nedalekém křoví, kde byl policisty vypátrán a zadržen. Poté byl muž převezen na policejní služebnu.

     Nejen, že byl hledaný muž v celostátním pátrání za jinou trestnou činnost, ale měl na svědomí Maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu soud uložil trest odnětí svobody nepodmíněně. Vozidlo značky Škoda řídil i přesto, že má uložen platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do roku 2028. Vozidlo také řídil bez souhlasu majitelky.
     "Po provedených úkonech trestního řízení byl policisty dodán do věznice do výkonu trestu. V páchání trestné činnosti není žádným nováčkem, již v minulosti byl několikrát odsouzen a potrestán soudem za Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ale také za majetkovou trestnou činnost," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.