Hlídejte si své domácí mazlíčky !

Pokus o útok na bezbranná zvířata

24. listopadu 2016 10:56 , aktualizace 16:10

Zvířata

     Jedním z nejodpornějších činů, o kterých musíme informovat, je zbabělý a zákeřný útok na bezbranné němé tváře. Bohužel se případy tohoto typu stále množí.

     Včera na stránkách města Starý Plzenec informoval místostarosta Bc. Václav Vajshajtl o nálezu nástrah v podobě uzenin se špendlíky v ulicích Čelakovského a Máchova ve Starém Plzenci. Dále upozornil, že se nejedná o první případ a varoval, že nástrahy se mohou vyskytnout i v jiných ulicích ve městě. Případ byl nahlášen na Policii ČR.

     Zároveň nás čtenářka informovala o podobných případech z května a září, kdy ve Vejprnicích byly nalezeny nástrahy v podobě kusů salámu, naplněných napínáčky a posypaných jedem na krysy. Tyto nástrahy měly být umístěny nejen na veřejně přístupných místech, ale dokonce naházeny do soukromých zahrad, kde podle čtenářky došlo k otravě tří psů a několika koček.

     Znovu tedy opakujeme varování pro majitele čtyřnohých kamarádů. Je třeba dávat velký pozor, co váš pes kde bude očichávat a nedovolit mu, aby sežral cokoli, co najde. Pokud by váš pes přece jenom nějakou návnadu snědl, doporučuje pak veterinář začít zvíře pečlivě sledovat, hlídat jeho defekaci a při jakýchkoli obtížích vyhledat veterináře.

     O podobném případu v Plzni jsme informovali naposledy v červenci: Pozor! V Plzni byly nalezeny návnady na psy!

Foto ilustrační z případu v Plzni