Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pozor, "hluchoněmí" podvodníci se vrátili do Plzně

Varujeme před skupinkami cizinců, kteří se vydávají za neslyšící a snaží se z lidí vymámit peníze

Autor: Jana Holá pondělí 19. února 17:17 , aktualizace 17:27

Podvodníci


     Dlouho jsme nepsali o podvodnících, kteří se vydávají za výběrčí dobročinných sbírek pro neslyšící občany. Jedná se o podvod, který má za sebou několik let existence, a o kterém jsme již v minulosti opakovaně informovali. Vždy se jedná o cizince, nejčastěji Rumuny či Bulhary, kteří při žádání o finanční podporu předkládají osloveným lidem podezřele vypadající formuláře například s nápisem „Certifikát regionální pro neslyšící a tělesně postižené lidi a pro chudé děti chceme otevřít mezinárodní centrum, děkujeme“. Pokud podepíšete, začnou na vás velmi nevybíravě tlačit a nutit vás k zaplacení.

     Nyní se tito podvodníci do Plzně opět vrátili. Podle naší čtenářky se včera krátce před půl šestou večer u obchodního centra Tesco na Rokycanské ulici pohybovaly dvě ženy, které se vydávaly za hluchoněmé a požadovaly finanční částky od kolemjdoucích.
     "Dvě Rumunky s lejstrem z nás loudily peníze, že prý jsou hluchoněmé. Zdálo se mi to podezřelé a tak jsem raději vše okamžitě oznámila policii. Snažila jsem se je pronásledovat až za Electroworld, kam pro ně ale přijelo auto, Audi v šedé metalíze s cizí registrační značkou, zřejmě komplic a společně pak odjeli směrem na křižovatku Červený Hrádek - Božkov," popsala nám událost žena.

     "Policie se případem zabývá, v současné době věnuje zvýšenou pozornost parkovištím obchodních center a vyzývá občany, pokud by se s podvodníky setkali, aby okamžitě volali tísňovou linku 158," uvedla nám k případu tisková mluvčí policie.

Zde jsou někteří z v minulých letech zadržených podvodníků a jejich formulář:

      Průběh podvodu nám před lety popsala čtenářka, která sama naletěla: "V Olympii v obchodě H+M jsem po telefonu řešila s dcerou, co přesně chce, abych jí koupila, a v průběhu hovoru mi na rameno zaklepal muž. Původně jsem myslela, že jen překážím a ustoupila jsem, ale on mi podával desky s archem a propiskou a naznačoval, že je hluchoněmý. Protože jsem byla zabraná do hovoru, jen jsem očima papír přelétla, přišel mi jako nějaká petice, dole loga organizací, tak jsem ho začala vyplňovat, jméno, PSČ a město.
     Pán mi pak začal ukazovat, že na řádce nad tím byla částka 300, nechtěla jsem se dohadovat s postiženým člověkem, tak jsem vyndala peníze z peněženky a pánovi je podala.
     V ten moment mi došlo, že je strká do náprsní kapsy, že papír je jen divně oskenovaný atd., tak jsem ho požádala, aby mi ukázal nějakou průkazku, tu ale neměl a tak jsem ho požádala, aby mi peníze vrátil. On se začal uklánět jako že děkuje a velice rychle utekl mezi regály pryč a ještě se neustále ohlížel, jestli za ním jdu. Když viděl že ano, tak zaběhl do pánského oddělení a snažil se skrývat mezi kabáty.
     Já jsem tedy oželela 300 Kč s tím, že jsem blbá, odešla jsem a nic nechtěla řešit. Ale o víkendu jsem byla na návštěvě u rodičů a mami mi vyprávěla naprosto stejný příběh, jen se jim stal v obchodě KIKA, také velice seriózně vypadající pán naznačoval hluchoněmost a oslovil je."


Vyresme.cz

Jsme společnost, která se skládá z odborníků jejichž znalosti pokrývají veškerá témata finančního trhu od investování, financování, pojištění až po zajištění prodeje či pronájmu nemovitostí. Jsme společností, která se stará o pomoc jak fyzickým tak právnickým osobám.