Foto Video

Oběť v nemocnici stále nevypovídá, ale soud již útočníka pustil

Aktualizace článku: Muže brutálně seřezali tyčí u nádraží

pátek 20. září 16:19 , aktualizace 16:44

Drogy Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Slíbili jsme, že budeme sledovat případ úterního útoku tyčí v centru Plzně.


     Dnes proběhlo u městského soudu v Plzni vazební jednání, ve kterém bylo rozhodováno, zda bude uložena vazba útočníkovi, mnohonásobnému recidivistovi, který pod vlivem pervitinu v úterý večer v Nádražní ulici v Plzni brutálně napadl jiného muže dřevěnou tyčí.
     Motiv útoku zatím stále není znám, podle tiskové mluvčí policie totiž napadený stále není schopen výslechu.

     Soud dnes po několikahodinovém jednání rozhodl, že útočník bude vyšetřován na svobodě, takže policisté museli útočníka propustit.

Původní článek z 18. září:

     Několik lidí nás včera v noci upozornilo na zbití muže, ke kterému došlo u hlavního vlakového nádraží v centru Plzně.
     Případ, ke kterému došlo kolem desáté večer na rohu Šumavské a Nádražní ulice, nám všichni popsali zhruba stejně. Útok podle svědků měl být poměrně dost brutální a podle jejich popisu prý větší muž napadl dřevěnou tyčí dalšího muže. Napadený se dle svědků nebránil, utíkal od prodejního stánku pekárny Malinová směrem k nádraží a útočník ho celou dobu tyčí mlátil po hlavě a po zádech.
     Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policie a policistům se podařilo útočníka zadržet. Napadený muž utržil při útoku několik zranění, se kterými byl po ošetření transportován do nemocnice, kde byl hospitalizován.
     Policisté místo útoku uzavřeli páskou, případ si převzali kriminalisté a k dokumentaci stop byl přivolán policejní technik. Zatím není znám motiv útoku, ani zda se oba muži znali či byl útok náhodný, jisté je pouze to, že útočník měl test na přítomnost drog pozitivní na pervitin.
     Dle mluvčí policie je pachatel v cele předběžného zadržení a napadený muž zatím není schopen výslechu.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.