Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Hokej HC Škoda Plzeň versus Rytíři Kladno pohledem policie

Silně krvácející muž, značně agresivní fanoušek i pětaosmdesát špatně zaparkovaných aut

20. února 2023 18:44 , aktualizace 19:07

Fanoušci Městská policie Zadržení pachatele

     Páteční hokejové utkání mezi mužstvy HC Škoda Plzeň a Rytíři Kladno bylo vyhodnoceno jako rizikové, a proto městská policie i policisté Městského ředitelství Plzeň v souvislosti s jeho konáním přijali adekvátní bezpečnostní opatření.
     Jak jsme již v pátek upozorňovali, kromě zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti na stadionu i v jeho nejbližším okolí, se obě složky zaměřily nejen na bezpečnost, ale i na dopravní situaci a kontroly správného parkování. 

Zraněný a silně krvácející muž

     Ještě před zahájením zápasu se členové Pořádkové jednotky Městské policie Plzeň zapojili do pomoci poraněného seniora, který nešťastně upadl na schodišti a ošklivě se poranil na noze. Strážníci muži okamžitě poskytli nezbytnou první pomoc, přičemž se snažili zastavit masivní krvácení a posléze asistovali dál zdravotníkům při ošetření a transportu zraněného do sanitního vozu. 

Značně agresivní fanoušek

     Rušno bylo hlavně po skončení zápasu venku před stadionem, kde policisté museli nejprve zklidnit šarvátku několika osob a strážníci poté pomohli se zadržením agresivního fanouška domácího týmu, který se pokusil napadnout policistu.
     Prohru domácího týmu zřejmě neunesl i další z příznivců plzeňského klubu a po autobusu patřícímu hostům mrštil skleněnou lahví, načež se hned dal na útěk. Strážníci z Pořádkové jednotky za ním pohotově vyběhli, dostihli ho a v součinnosti s policisty ho za užití donucovacích prostředků zadrželi. 

Pětaosmdesát špatně zaparkovaných aut

     V návaznosti na bezpečnost provozu a početné stížnosti místních obyvatel proběhla plánovaná kontrola parkování v blízkosti zimního stadionu.
     "V rozporu se zákonem v okolí zimního stadionu zaparkovalo přes osm desítek řidičů. Řada z nich našla za stěračem svých vozidel lístek s předvoláním k vyřešení dopravního přestupku. Policie ČR na místě řešila celkem 40 přestupků, kdy vozidlo zaparkovalo v rozporu se zákonem a strážníci z Dopravní skupiny Městské policie Plzeň řešili 45 přestupků. Ve dvou případech bylo vozidlo odtaženo, neboť tvořilo překážku silničního provozu. Kontroly parkování budou probíhat i během dalších hokejových utkání," uvedla tisková mluvčí strážníků.


 


Pdigital

Orientujeme se na výkonnostní kampaně a budování značky na sociálních sítích. Naší expertízou jsou PPC kampaně a správa sociálních sítí (obsah i výkonnostní kampaně).