Foto

Konflikt se sousedem řešil střelbou ze samopalu

Policejní vyjednavač šílence nepřesvědčil, zásahová jednotka už ano

čtvrtek 2. dubna 10:49 , aktualizace pátek 3. dubna 14:48

Zadržení pachatele Zásahová jednotka Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

Aktualizace případu:

Se samopalem vyrazil na řádící romské sousedy

Se samopalem vyrazil na řádící romské sousedy

03. 04. 2020, 13:38, aktualizace 03. 04. 2020, 14:40

Muži, který včera střílel, zabavili další zbraně, zbrojní průkaz neměl

     Včera večer vyděsila obyvatele Horšovského Týna střelba. "Slyšel jsem střelbu a chvíli na to i sirény. Když jsem asi hodinu po tom chtěl jít ven, byli tam policisté v helmách a se samopaly a hned mi říkali, abych šel zpátky do domu," řekl nám během noci muž z Hradební ulice. "Projížděl jsem kolem náměstí Republiky, všude bylo spousta policajtů, mělo se tam prý střílet," napsal nám další místní obyvatel.
     Naší redakci se podařilo zjistit, že k události došlo v jednom z domů v Lobkovicově ulici, a že zde střelbou měla skončit sousedská hádka. Na policii se totiž oznamovatel obrátil po osmé hodině večer s tím, že na něj opilý soused po hádce vytáhl dokonce samopal.

     Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policie, z Plzně vyrazila Zásahová jednotka a také policejní vyjednavač. Mezitím ale situace na místě konfliktu gradovala a útočník měl podle jednoho z obyvatel ulice dokonce začít střílet: "Byl to Martin J., je tady dost známý, často s ním jsou problémy, ale teď už se musel zbláznit úplně. Ví se o něm že má rád zbraně a snad je i sbírá. Máchal tou zbraní z okna a pak dokonce vystřelil, ale asi nikoho netrefil. Lidi se hodně báli, soused ráno říkal, že dokonce donutil děti schovat se pod postel," popsal nám.
     Policisté v zájmu bezpečnosti občanů uzavřeli několik okolních ulic a evakuovali několik domů. Kontakt s agresorem poté navázal policejní vyjednavač, který s útočníkem udržoval hovor přibližně do půl jedenácté, ale protože se muže nedařilo přesvědčit, aby se vzdal, došlo nakonec na zásahovou jednotku.
    "Zatímco s tím chlapem vyjednavač mluvil, přiblížil se podél zdi zástup těžkooděnců se štítem," popsal nám zásah přímý svědek. "Pak najednou bleskově vyrazili a chlapa tím oknem, kterým řval, vytáhli ven, praštili s ním o zem a spoutali ho," pokračoval.  
     Podle našich aktuálních informací policisté stále střeží byt, kde v průběhu dnešního dne proběhne domovní prohlídka.
     Mluvčí policie nám k tomuto uvedla: "Ve 20:14 bylo na policii oznámeno, že v domě v Horšovském Týně došlo k sousedským neshodám, kdy jeden z aktérů měl mít u sebe střelnou zbraň. Zásahová jednotka zadržela osmatřicetiletého muže, který byl následně umístěn do policejní cely. Všechny okolnosti případu nyní šetří domažličtí kriminalisté a probíhají další úkony trestního řízení."
     
Zda měl muž zbraň legálně nebo zda je držitelem zbrojního průkazu nám policie v tuto chvíli zatím odmítla sdělit.


 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.