Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Hromadná nehoda, zaklíněné kamiony i sražený motorkář

Dva kamiony, pět aut, jeden motocykl a jeden chodec - bilance za pouhé dvě hodiny

23. října 2019 17:43 , aktualizace čtvrtek 24. října 08:43

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – ZOXO

     Hned k několika nehodám vyjížděly záchranné složky v průběhu dnešního odpoledne.

     K prvnímu případu vyjeli policisté po třetí hodině odpoledne, když na silnici 27 u Železné Rudy kamion uvízl pod železničním mostem. Ještě před příjezdem hlídky se ale řidiči podařilo kamion vyprostit. Podle tiskové mluvčí policie nedošlo k poškození mostu ani kamionu.

      Větší smůlu měl ale o pět minut později řidič kamionu na ulici 5. května v Klatovech, který o železniční most srazil náklad z návěsu. Zde nehoda blokuje průjezd a policisté odklánějí dopravu kolem mlékárny. Podle našich informací nedošlo při nehodě ke zranění osob.
      "Osmačtyřicetiletý řidič nákladního vozu Mercedes byl na místě vyřešen v blokovém řízení," uvedla tisková mluvčí policie.
      V současné chvíli je očekáván příjezd specializované firmy, která přeloží rozsypaný náklad, poté bude průjezd obnoven.

      Ke střetu čtyř vozů se sražením chodce vyjely všechny záchranné složky do Přeštic do ulice 1. máje před pátou hodinou odpoledne. Z místa je hlášen zraněný chodec a nehoda blokuje provoz.
      "Chlapec, ročník 2004, přecházel po přechodu pro chodce. Přednost mu dával řidič dodávky Citroen jedoucí od Plzně na Přeštice. Za ním však jela jednapadesátiletá řidička vozidla tovární značky Peugeot, která nedodržela dostatečnou bezpečnostní vzdálenost a zezadu do dodávky narazila. Ta byla odražena kupředu a chlapce srazila. Vozidlo Peugeot bylo po nárazu odraženo do protisměru, kde došlo k jeho střetu s dalšími dvěma vozidly tovární značky Citroen. Dechové zkoušky u všech řidičů vozidel byly negativní," popsala tisková mluvčí policie.
      "Z místa jsme transportovali mladého muže s lehčím zraněním do Fakultní nemocnice na Borech," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

       Po páté hodině došlo ještě ke střetu motocyklu s autem v Plzeňské ulici. Zde došlo ke zranění motocyklisty, podle informací z místa by ale měl být při vědomí.
       "Muže ročník 1999 transportuje do Fakultní nemocnice Bory s lehčím zraněním," potvrdila mluvčí záchranářů.
       K nehodě podle tiskové mluvčí policie došlo tak, že řidič osobního vozu Škoda Yeti narozený v roce 1974 stál v koloně z Líní na Sulkov a rozhodl se otočit, když kolonu předjížděl motorkář narozený v roce 1999 na motocyklu Honda, který narazil do levého boku vozu.

Foto čtenář a hasiči

 


ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.