Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Hrozí vystřílením mateřské školky

Anonymní telefonát spustil rozsáhlá opatření týkající se i našeho kraje

6. května 2021 19:41 , aktualizace pátek 7. května 09:56

Článek byl aktualizován 7.5.2021  9:55 h

     Včera jsme my i snad veškerá česká média informovali o varování Policie ČR týkajícím se anonymní výhrůžky střelným útokem v neurčené mateřské školce někde na území České republiky, ke kterému by mělo dojít v průběhu dnešního dne, pokud volající neobdrží zatím nespecifikovaný finanční obnos. Tato výhrůžka nebyla nijak specifikována místem, a proto jsou opatření v rámci ní přijatá plošná na území celé České republiky.

     Případ si převzali kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu, kteří se u nás specializují mimo jiné na organizovaný zločin,  kybernetickou kriminalitu, terorismus či extremismus a v součinnosti s krajskými ředitelstvími policie zajistili rozsáhlá bezpečnostní opatření. Dnes ráno jsme se tedy dotázali jejich mluvčího, co je v tomto případě nového. „Chtěli bychom opakovaně ubezpečit veřejnost, že policie vyvíjí maximální úsilí. Provádíme nejrůznější opatření, jak veřejná tak samozřejmě i skrytá. Ta skrytá pochopitelně probíhají v utajení a nelze je z taktických důvodů zveřejnit," uvedl nám mluvčí s tím, že samozřejmě zároveň provádí úkony směřující k vypátrání autora výhrůžky.

Plzeň aktuálně

     Dnes od šesti hodin od rána se v okolí plzeňských mateřských školek pohybovaly desítky strážníků městské policie nasazených na tuto mimořádnou akci, což je právě součástí výše uvedených veřejných bezpečnostních opatření. Na několika místech jsme potkali i kriminalisty, ale o jejich konkrétní činnosti vám pochopitelně informace podat nemůžeme.


Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí