Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Hurvínkova utržená hlava je na světě

Policie uvolnila další informace k velmi sledovanému případu poškození sochy v Plzni na náměstí Republiky

11. září 2023 11:43 , aktualizace 12:04

Vandalství


     Mnoho Plzeňanů zaujal případ z noci ze soboty na neděli, kdy zatím neznámý pachatel nebo pachatelé poškodili známé sousoší Spejbla a Hurvínka na náměstí Republiky v Plzni. O tomto vandalství jsme již včera informovali a policie dnes uvolnila další podrobnosti.

     Podle mluvčí policie došlo k poškození v sobotu krátce před jedenáctou hodinou v noci a na místo byla ihned po oznámení vyslána hlídka policistů.
     "Policisté zjistili, že u sochy měla stát skupina několika mužů, měla být slyšet velká rána a Hurvínkova hlava se pak kutálela po zemi. Jeden z mužů se měl pokusit Hurvínkovi hlavu nasadit zpět na tělo a všichni poté utekli.
     Policisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy, mezi jinými i hlavu Hurvínka. Škoda dosud nebyla vyčíslena. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté mají k dispozici kamerový záznam, který v současné době vyhodnocují.

     Svědci tohoto nepochopitelného vandalismu či dokonce pachatel či pachatelé se mezitím mohou sami přihlásit na obvodním oddělení Plzeň střed.


O případu jsme informovali již včera:

Socha Hurvínka na náměstí Republiky v Plzni přišla o hlavu

      Policisté se zabývají případem nepochopitelného vandalství, kdy zatím neznámý pachatel utrhl hlavu Hurvínka ze sousoší umístěného v Plzni na náměstí Republiky. 

     Mluvčí policie nám potvrdila, že událost šetří policisté z obvodního oddělení Plzeň střed a po pachateli intenzivně pátrají.

     K případu se na sociálních sítích vyjádřil již i primátor Plzně Roman Zarzycký, čin označil za barbarství a pachatele za pořádného pitomce, s čímž nezbývá nic jiného, než souhlasit. 

     Bronzová socha patří Nadačnímu fondu Plzeň sobě, který ji nechal zhotovit, a vytvořila ji kanadská sochařka českého původu Lea Vivot.


 

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.