Foto

Honičku s policií nezvládl

Zřejmě pod vlivem drog nakonec auto zaparkoval do sloupu elektrického vedení

čtvrtek 16. května 10:21 , aktualizace 10:59

Zadržení pachatele

Partner článku – ZOXO

     Včera krátce před jedenáctou večer byl řidič osobního auta Seat Altea stavěn, když když jel v Klatovech Domažlickou ulicí směrem do centra na Domažlice. Policejní hlídka si mužovy podezřelé jízdy všimla před čerpací stanicí a za použití výstražného světelného zařízení s nápisem "STOP - POLICIE" vyzvala ho, aby zastavil. Řidič však na tuto výzvu nereagoval, naopak zrychlil a mermomocí se snažil hlídce ujet.
     Nezvládl ale průjezd kruhovým objezdem, dostal smyk a vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do elektrického rozvodného sloupku a do sloupu elektrického vedení. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn. Policie u muže provedla dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla s  negativním výsledkem.
     Ujíždění před policisty se brzy vysvětlilo, muž odmítl test na přítomnost omamných a psychotropních látek a stejně tak lékařské vyšetření spojené s odběrem krve.
     "Dopravní policisté následně z dostupných evidencí zjistili, že šestatřicetiletý řidič usedl za volant motorového vozidla a řídil přesto, že má rozsudkem Okresního soudu Beroun vysloven zákaz řízení pro všechny skupiny řidičského oprávnění, a dále rozsudkem Okresního soudu Plzeň - jih zákaz řízení," doplnila tisková mluvčí policie.
     Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a případem se dále zabývají.

Foto: PČR

   


ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.