Foto

Jeden bil o chodník hlavou, druhý na něj čmáral

Dva případy spojené s plzeňskými chodníky řešili o víkendu strážníci městské policie

pondělí 20. ledna 12:29 , aktualizace 12:40

Alkohol Drogy Městská policie

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Dva případy spojené s plzeňskými chodníky řešili o víkendu strážníci městské policie.

     Nejprve v sobotu v podvečer zamířili lochotínští strážníci k případu do ulice Otýlie Beníškové. Velkou obavu o zdravotní stav muže ležícího zde na chodníku projevila 41letá žena. "Žena viděla muže, jak mlátí hlavou o chodník a nekoordinovaně se válí po zemi," popsala mluvčí strážníků s tím, že po příjezdu na místo hlídka zjistila, že muž má na čele a temeni hlavy viditelné krvavé oděrky.
      Muž nebyl schopen verbální komunikace, takže nemohla být ani zjištěna jeho totožnost, zarážející bylo ale jeho velmi silné skřípání zuby, což bývá jeden z typických projevů předávkování pervitinem.  Z místa záchranáři muže odvezli za asistence strážníků k vyšetření do nemocničního zařízení. 

    Druhý případ byl v neděli v podvečer, kdy městskou policii informoval 52letý Plzeňák o jednání muže, kterého přistihl, jak čmárá bílou barvou na chodník v blízkosti domu ve Velenické ulici v Plzni na Slovanech. Na místo samozřejmě okamžitě zamířila hlídka strážníků a zajistila pětadvacetiletého muže, který byl tak opilý, že ani nechápal čeho se dopustil. Vše vysvětlila až dechová zkoušce, která ukázala 2,58 promile alkoholu. 
     Celou záležitost bude projednávat přestupková komise.

Foto MP

 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.