Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Jeden motorkář nehodu nepřežil, další z místa transportovaly dva vrtulníky a sanitka

Rozkmitaný přívěsný vozík naložený lžícemi bagrů způsobil mezi motorkáři doslova masakr

7. června 2023 09:51 , aktualizace 10:12

Doprava Nehody Smrt


     Včera odpoledne po čtvrté hodině došlo u Královského Poříčí ve směru na Nové Sedlo na Sokolovsku k velmi vážné dopravní nehodě.
     Z místa bylo hlášeno, že došlo ke střetu osobního vozu s přívěsem a tří motocyklů, a že se tam mají nacházet těžce zranění lidé. K nehodě proto vyjely všechny záchranné složky a vzlétly dva vrtulníky Letecké záchranné služby. První letěl z letiště v Líních a druhý z Ústí nad Labem.

     Bohužel jeden z motorkářů utrpěl rozsáhlá zranění, kterým na místě podlehl. Další dva motocyklisté, muž a žena, nehodu sice přežili, ale s vážnými zraněními.

     Motorkáře narozeného v roce 1972 letecky transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň a čtyřiačtyřicetiletou ženu transportoval vrtulník LZS se středně těžkými až těžkými poraněními do Fakultní nemocnice v Ústí nad Labem. 
     Zraněný byl i osmatřicetiletý řidič motocyklu, kterého záchranáři transportovali pozemní cestou do nemocnice v Karlových Varech. Ten měl utrpět zranění nohy.

     Na místě zasahovali hasiči ze tří jednotek, pomáhali s ošetřením a transportem zraněných, zajišťovali přistání záchranářských vrtulníků a postarali se o úklid vozovky. Provoz na silnici byl po dobu záchranných prací zcela uzavřený. 

     Jak k tragické dopravní nehodě došlo nám dnes popsal tiskový mluvčí policie: "Čtyřiapadesátiletý řidič osobního automobilu Škoda s přívěsným vozíkem, na kterém byly naloženy dvě lžíce k bagru, jedoucí od obce Nové Sedlo směrem ke Královskému Poříčí v pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost, čímž mělo dojít k rozkmitání přívěsu. Následně s jízdní soupravou přejel do protisměru, kde došlo k nárazu do motocyklu značky BMW, který řídil osmatřicetiletý muž.
     Po nárazu se osobní automobil s přívěsem vrátil zpět do pravého jízdního pruhu a vyjel vpravo mimo komunikaci na travnatou plochu, načež přejel znovu do protisměru, kde se s jízdní soupravou otočil. Následně došlo k nárazu dalšího motocyklu značky BMW, který řídil osmačtyřicetiletý muž, do zadní části osobního automobilu.
     Vlivem nárazu došlo k rozpojení jízdní soupravy a z přívěsu spadla na pozemní komunikaci do levého jízdního pruhu jedna z převážených lžic, do které zřejmě poté narazil třetí motocykl značky BMW, který řídil padesátiletý muž."

     "Při dopravní nehodě utrpěl osmačtyřicetiletý muž zranění neslučitelná se životem, padesátiletý muž i jeho čtyřiačtyřicetiletá spolujezdkyně utrpěli zranění, se kterými byli letecky transportováni do nemocnic a osmatřicetiletého muže převezla Zdravotnická záchranná služba do nemocnice," shrnul následky děsivého střetu mluvčí policie s tím, že po dopravní nehodě se řidič osobního automobilu a osmatřicetiletý řidič motocyklu podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která u obou vyšla s negativním výsledkem. U padesátiletého muže a jeho čtyřiačtyřicetileté spolujezdkyně byl nařízen odběr krve v nemocnici.

     Sokolovští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti. Přesná příčina a okolnosti této tragické dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření. 

Foto HZS