Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Čtyři muži, kteří utekli od mrtvého na D5, byli dopadeni

Vyšetřování převzali kriminalisté společně s policisty ze Služby cizinecké policie

18. června 2023 12:06 , aktualizace 23:28

Cizinci Dálnice Doprava Nehody Smrt

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


 Aktualizace:

     Dnes dopoledne jsme informovali o tragické dopravní nehodě na dálnici D5, během které zemřel jeden člověk a čtyři další z místa utekli, ačkoli byli také zraněni.

     Policisté nám o pár desítek minut později potvrdili, že všichni čtyři cizinci, kteří z vozu utekli, již byli zajištěni. "Mohu potvrdit, že v rámci pátrací akce jsme skutečně zanedlouho po dopravní nehodě dopadli čtyři cizince, jedná se muže narozené v letech 1975, 1996, 1999 a 2001," uvedl nám mluvčí policie.

     Na místo nehody tak vyjeli i policisté ze Služby cizinecké policie a společně s kriminalisty nyní zjišťují, proč muži z místa utekli i jaké národnosti jsou.
     Podle našich informací jde s největší pravděpodobností o Afghánce s tureckými doklady, to ale policie zatím nepotvrdila.

     "My jsme asistovali policii u vyhledávání výše uvedených účastníků nehody. Po jejich dopadení jsme sedmačtyřicetilého muže transportovali do nemocnice v  Rokycanech a tři další na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," doplnila mluvčí záchranářů.


Původní článek o této dopravní nehodě:

Tragická nehoda na dálnici D5

     Dnes před devátou hodinou ráno došlo na 44. kilometru dálnice D5, tedy zhruba na úrovni Zbirohu, ve směru z Prahy na Plzeň, k velmi vážné dopravní nehodě, při které osobní automobil Opel Astra ve vysoké rychlosti vyletěl z dálničního tělesa.
     Na místo ihned vyjely všechny záchranné složky.

      Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali posádku vozu. Jednomu z pěti mužů, kteří ve voze cestovali, však již nebylo pomoci. "Na místě byl mimo vozidlo nalezen cizinec narozený v roce 1990, který utrpěl zranění neslučitelná se životem. Proto byl na místo povolán koroner," uvedli nám záchranáři. 
      Další čtyři muži z vozu utekli, ačkoli i oni měli být zraněni a policisté po nich v tuto chvíli pátrají.

     "K tragické dopravní nehodě mohu zatím uvést, že osobní automobil z dosud přesně nezjištěných příčin narazil do levých středových svodidel, která ho odrazila na pravá svodidla a následně mimo těleso dálnice. Ve vozidle mělo cestovat pět osob cizí státní příslušnosti a jedna z nich nehodu nepřežila," doplnil informace mluvčí policie s tím, že okolnostmi nehody se dále budou zabývat kriminalisté územního odboru Rokycany.


     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.