Foto

Jeden mrtvý, tři těžce zranění

V noci na dnešek došlo k velmi vážné dopravní nehodě, ke které letěly dva vrtulníky

neděle 23. srpna 14:55 , aktualizace 21:19

     V noci na dnešek před desátou hodinou došlo na hranici našeho a Středočeského kraje, nedaleko dálnice D5 u Hořovic, k velmi vážné dopravní nehodě. Z místa byl hlášen čelní střet dvou vozidel a více těžce zraněných lidí, takže na místo mimo pozemních záchranných sil letěly dokonce dva vrtulníky, jeden LZS z Líní a druhý byl středočeský policejní. 

     Podle mluvčí policie z dosud nezjištěných příčin přejelo vozidlo značky BMW do protisměru, kde se čelně střetlo s protijedoucím vozidlem značky Fiat.
     Náraz byl velmi silný, na místě zemřel řidič fiatu narozený v roce 1976 a byla vážně zraněna i celá osádka bavoráku, v kterém cestovali tři muži středního věku. "Po příjezdu na místo byla obě vozidla v příkopu mimo vozovku a uvnitř kabin byly zaklíněny celkem čtyři osoby, které byly ve vážném zdravotním stavu. Hasiči ihned začali s jejich postupným vyprošťováním pomocí hydraulického nářadí. Jednotky připravily prostor pro přistání vrtulníků, do kterých přenesly dvě těžce zraněné osoby," uvedli hasiči.
     Záchranáři uvedli, že řidič vozidla Fiat přes veškerou snahu záchranářů podlehl svým zraněním, dva muži z vozidla BMW museli být transportováni do nemocnice letecky vrtulníky, jeden do Plzně, druhý do Prahy, oba utrpěli vážná, mnohočetná poranění a třetí byl do nemocnice transportován pozemní cestou.
     "Příčiny a veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ ještě dodala policejní mluvčí.