Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Jeden opilec si rozbil obličej, druhý nadýchal skoro pět promile

Silně opilí lidé stále zaměstnávají plzeňské strážníky i záchranáře

12. září 2023 13:10 , aktualizace 13:20

Alkohol Městská policie Záchranáři


     Strážníci v uplynulých dnech opět řešili větší množství opilců v Plzni. Zde jsou dva nejzajímavější z těchto případů:

     V neděli jen hodinu po půlnoci vyjížděla hlídka strážníků na oznámení do sadů Pětatřicátníků, kde se měl nacházet podle všeho zraněný muž.
     "Hlídka po příjezdu na místo spatřila sedícího muže, který byl celý od krve a silně se třásl. Muž strážníkům těžce sdělil, že upadl na chodníku, což dokazovala i velká tržná a krvácející rána na jeho bradě," popsala tisková mluvčí městské policie s tím, že nohy se muži zřejmě zamotaly kvůli množství vypitého alkoholu. Při dechové zkoušce na alkohol totiž nadýchal 2,63 promile.
     Strážníci muži ránu na místě ošetřili, zastavili krvácení a do příjezdu Zdravotnické záchranné služby na dotyčného dohlédli, než si ho do péče převzali záchranáři a transportovali ho do nemocnice.

     Tentýž den večer pak strážníci vyjížděli do Heyrovského ulice v Plzni na Borech na oznámení o dvou mužích rušících noční klid.
     "Po příjezdu strážníků na místo se ukázalo, že jeden z přítomných, dvaatřicetiletý muž, byl tak opilý, že ani při pátém svévolném pokusu o odchod z místa nebyl schopen ani jít, natož se vůbec zvednout. Příčina jeho chování byla odhalena vzápětí dechovou zkouškou, která ukázala neuvěřitelných 4,78 promile," uvedla nám mluvčí městské policie s tím, že dotyčný byl v takovém stavu opilosti, že si celá událost nakonec vyžádala příjezd Zdravotnické záchranné služby a následný transport opilce do nemocnice. 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.