Jeden ukradl tržbu, druhý se vloupal do garáže

Dva případy zlodějů, kteří si kořist neužili příliš dlouho

pondělí 10. června 16:19 , aktualizace 16:19

Krádež Městská policie Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Za poslední dva dny se strážníkům podařilo dopadnout hned dva zloděje jen chvíli po činu.
     V neděli odpoledne oslovila hlídku městské policie, dohlížející na veřejný pořádek v rámci Historického víkendu v centru města, žena s tím, že jí někdo ukradl kabelu s osobními věcmi a tržbou z celého víkendu. 
     Jeden z trhovců si však všiml podezřelého muže, který stál ve výklenku katedrály na náměstí Republiky a prohraboval se dámskou kabelou, a tak neváhal a strážníky na něj upozornil. 
     "Muž, kterého strážníci zadrželi, neváhal tvrdit, že kabela patří jeho ženě," sdělila nám tisková mluvčí strážníků. Okradená žena ale věci, které měl muž u sebe, poznala na první pohled.
     Pachatele si proto převzali k dalšímu šetření policisté. 
     "Případ krádeže téměř 40 tisíc korun mužem narozeným v roce 1966 byl řešen ve zkráceném přípravném řízení," doplnila tisková mluvčí policie.

     Dnes časně ráno zase hlídku strážníků zaujala rána a řinčení skla vycházející od domu v ulici Malý Bolevec a majitel domu strážníkům sdělil, že zde došlo k vloupání. Náhoda tomu chtěla a strážníci si hned vzápětí nato všimli u zastávky MHD hlídky PČR kontrolující neznámého podezřelého muže s batohem.
     Strážníci policisty informovali o případu a ti provedli u muže kontrolu obsahu batohu, kde se nacházely mimo jiných věcí i poštovní známky, které měly být dle dalšího zjištění policistů pravděpodobně věcmi pocházejícími z vykradené garáže.
     Jak se později ukázalo, muž se měl předtím ještě vloupat do dalšího rodinného domu. 
     "Cizinec ročník 1987 byl zadržen a umístěn do policejní cely," sdělila nám tisková mluvčí policie. 

Foto ilustrační


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.