Foto

Zvěřinec v centru Plzně - bobr, jelen i had

Dvě nezvyklá noční setkání proběhla dokonce přímo před plzeňským pivovarem

pátek 23. července 14:07 , aktualizace 14:57

Městská policie Zvířata

Partner článku – Autosalon Dajbych

      Pivo z Plzeňského Prazdroje je celosvětově proslulé a jeho sláva zřejmě již proniká i do říše zvířat. I tak by se daly, samozřejmě s nadsázkou, vysvětlit události posledních dvou nocí v ulici U Prazdroje v Plzni.

      V noci na včerejšek kolem půlnoci se na policii i naši redakci obrátil řidič projíždějící touto ulicí s oznámením, že proti němu jde ve městě nezvyklé zvíře. "Prostředkem silnice mezi pivovarem a stavebninami proti mě jde jelen, tak jsem radši hned volal policii," prohlásil do telefonu překvapený muž. Mluvčí městské policie nám pak potvrdila, že strážníci skutečně na místo vyjížděli, ale zvíře uteklo neznámo kam.

      V noci na dnešek kolem třetí hodiny zase kolemjdoucího přímo před branou pivovaru vyvedl z míry obrovský hlodavec. "Bobr asi vyrazil na pivo do Plzeňského Prazdroje. Bohužel tam chudák nedošel poněvadž byl odchycen službou městské policie Plzeň. No furt lepší, než aby se opil a něco jej přejelo," popsal muž, který si nezvyklé setkání i vyfotil.
      "Strážníci asi třicetikilogramové zvíře s pomocí uzavíratelného podběráku odchytili na travnatém pásu mezi jízdními pruhy a poté ho  vypustili ve Štruncových sadech zpátky do řeky," doplnila tisková mluvčí strážníků. 

      Nejen k pivovaru ale vyjížděli v posledních dnech strážníci odchytávat zvířata, včera pozdě odpoledne se na městkou  policii například obrátila sedmatřicetiletá žena, na jejíž  zahradu zavítal nevítaný host v podobě asi metrového hada. Strážníci zjistili, že nezvaný návštěvník zahradního domku je užovka obojková, odchytili  ji a vypustili zpět do volné přírody. 

Foto čtenáři a MP

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.