Foto Video

Muž utonul v jezírku na Košutce

Noční rozsáhlá pátrací akce bohužel neměla šťastný konec

Autor: Jana Holá neděle 30. června 11:01 , aktualizace středa 3. července 09:27

Smrt


     V noci na dnešek kolem desáté hodiny oznámila žena, že se byli s partnerem koupat v jezírku v Plzni na Košutce a muž se z vody již nevrátil.


     Na místo samozřejmě okamžitě vyjeli policisté a několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, kteří zahájili propátrávání jak břehů, tak i hladiny jezírka.

     Policisté uzavřeli prostor kolem pláže, na hladinu bylo spuštěno několik člunů a hasiči vodu prohledávali pomocí pátracích světel, tyčí s háky i vlečných kotviček, zatímco policisté pokračovali v prohledávání břehů a nasazen byl i psovod se psem.

     Pátrání komplikovalo i to, že přítelkyně muže byla zjevně pod vlivem alkoholu, takže její spolupráce se záchrannými složkami nebyla jednoduchá a policisté ji museli opakovaně uklidňovat. Podle svědků události měl být opilý i muž, po kterém všichni pátrali.

     Protože se muže stále nedařilo nalézt, byla na místo povolána i Vodní záchranná služba, člun se sonarem a potápěči z krajské zásahové jednotky policie.

     Muže se bohužel ve vodě podařilo nalézt až kolem jedné hodiny ráno, takže již nebylo jak mu pomoci a lékař musel konstatovat jeho smrt.

     Na místo byl povolán koroner k ohledání těla a výjezd kriminální policie.

     Čekáme na zprávu policie a obdržení informace samozřejmě doplníme.

Aktualizace:

     "My jsme přijali oznámení od ženy, která postrádala svého partnera u Košuteckého jezírka v Plzni, kde se společně koupali. Na místo tedy byli povoláni potápěči ze zásahové jednotky, kteří muže narozeného v roce 1988 ve spolupráci s dalšími složkami IZS našli bohužel již bez známek života.
     Případem se dále zabývají kriminalisté z územního odboru Plzeň-město a u muže byla nařízena soudní pitva,"
doplnil informace mluvčí policie.