Foto Video

Jízda na červenou? Pro někoho zřejmě žádný problém!

Ve správním řízení hrozí za tento přestupek pokuta až do 25.000 korun a současně i zákaz řízení

Autor: Karel Aleš pondělí 1. dubna 16:41 , aktualizace 17:28

Právo Doprava

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V pátek jsme informovali o případu, kdy řidička s platným zákazem řízení ignorovala červenou na semaforu, vjela do křižovatky, nabourala další vozidlo a zranila člověka. Následně nám od vás přišla další dvě videa z posledních dnů dokazující, že jízda na červenou bohužel není v Plzni až tak neobvyklá. 


     Zatímco v prvním případě řidička bílého vozu mohla červenou „jenom“ přehlédnout, ve druhém případě ji řidič černého vozu evidentně ignoroval zcela záměrně.

     Oba tito řidiči si neuvědomují, že za tento vážný přestupek hrozí nejen vysoká pokuta, ale i zákaz řízení. Výše pokuty se bude odvíjet od toho, zda budete řešeni na místě nebo váš přestupek spadne do správního řízení.

Na místě pokuta do 5.500 korun + 6 bodů do karty řidiče.

Ve správním řízení pokuta od 7.000 až do 25.000 korun + 6 bodů do karty řidiče.

Při opakovaném přestupku pak hrozí zákaz řízení na 4 až 12 měsíců.Článek o páteční jízdě ženy na červenou:

Řidička se zákazem řízení vjela do křižovatky na červenou a zranila jednoho člověka

     V pátek po poledni došlo v Plzni na křižovatce ulic Železniční x Mikulášská k dopravní nehodě, během které se střetla dvě osobní vozidla.

     Na místo vyjížděli policisté a vzhledem k tomu, že došlo ke zranění jedné osoby, tak i záchranáři.

     Podle informací z místa vyjela řidička vozidla značky Nissan z mostu Milenia na červenou a narazila do boku Škody Fabia bezpečnostní služby, které vyjíždělo na zelený signál semaforu z Mikulášské. Během nehody došlo ke zranění hlavy řidiče vozu bezpečnostní služby.

     Záchranáři si převzali zraněného muže a transportovali jej do nemocnice. Řidička na místě přiznala, že má platný zákaz řízení, ale prý jet musela, protože si potřebovala zajet pro stěrku, neboť maluje.

   "Řidička narozená v roce 1978 podle dosud zjištěných informací na křižovatce ulic Mikulášská a Železniční nerespektovala signál s červeným světlem Stůj! a vjela do křižovatky v době, kdy zde projíždělo osobní vozidlo Škoda Fabia. Došlo ke střetu, při kterém byl řidič Fabie narozený v roce 2001 zraněn. Dechové zkoušky byly negativní. Při šetření dopravní nehody policisté zjistili, že řidička vozidla Nissan má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel," doplnila informace mluvčí policie s tím, že policisté se nehodou a jejími okolnostmi samozřejmě dále zabývají.

     

 Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.