Foto

V bytě, kde bylo pouze malé dítě a pes, došlo k požáru

"Pomoc, jsem zavřený v pokoji s pejskem a všude je hodně kouře!"

sobota 22. ledna 15:15 , aktualizace 15:19

Hasiči Záchranáři

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů ve čtvrtek 20. ledna před osmou hodinou večer vyjíždělo do Kaštanové ulice v Sušici, odkud operační středisko přijalo děsivé oznámení. Malý chlapec se totiž na tísňovou linku obrátil s úpěnlivou prosbou o pomoc: "Jsem zavřený v pokoji s pejskem, všude je hodně kouře a rodiče jsou v nemocnici."

     Vzhledem k tomu, že se jednalo o sedmipatrový dům, byly na místo povolány i jednotky hasičů z okolních obcí.
     Jako první na místo dorazili profesionální hasiči, kterým se pomocí takzvaného sjížděče podařilo otevřít vstupní dveře bytu, ve kterém se chlapec nalézal. Uvnitř silně zakouřeného prostoru pak skutečně nalezli schovaného asi desetiletého chlapce s pejskem a vyvedli ho na čerstvý vzduch. Zároveň bylo zjištěno, že zdrojem kouře je nádoba s voskem na sporáku. "Následkem vysoké teploty došlo k zakouření prostor v celém bytě. Naštěstí tedy jen k zakouření, díky duchapřítomnosti dítěte nedošlo k požáru samému," uvedli nám k tomuto případu hasiči.

     Chlapec již v péči záchranářů pak hasičům vysvětlil, co se stalo. S babičkou a dvěma sourozenci vyráběli svíčky, když se jeden z jeho brášků pořezal. Babička tedy s ním a mladším sourozencem urychleně vyrazila do nemocnice, ale z nádoby s voskem se začal valit kouř, tak vzal chlapec pejska, kterého měl na starosti, do nejvzdálenější části bytu a zavolal hasiče.
     Chlapec byl vyšetřen záchranáři a k dalšímu preventivnímu vyšetření transportován na dětskou ambulanci v Sušické nemocnici. Hasiči provedli přirozenou cestou odvětrání bytu a zásah mohl být ukončen.

Foto Hasiči

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.