K těžce zraněné ženě slaňoval lékař z vrtulníku

Záchranná akce na Šumavě - zasahovaly všechny záchranné složky

sobota 24. července 23:59 , aktualizace neděle 25. července 19:33

Partner článku – Klimahome

     Dnes odpoledne kolem třetí hodiny došlo na cyklostezce u rozcestí Na ztraceném u řeky Vydry k velmi vážné nehodě ženy jedoucí na elektrokole. Na místě zasahovali strážci Národního parku, policisté, hasiči, záchranáři a z Líní vzlétl vrtulník LZS.
     "Vzhledem k nepřístupnému terénu pro přistání vrtulníku se lékař Letecké záchranné služby musel ke zraněné ženě slanit. Teprve poté mohl spolu s pozemními záchranáři ženu na místě zajistit, odtransportovat společně s nimi k sanitce a převést ji k místu, kde mohl vrtulník bezpečně přistát. Ženu jsme poté letecky transportovali s vážným zraněním a se zajištěnými dýchacími cestami na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," popsala zásah mluvčí záchranářů.

     "Žena narozená v roce 1974 jela po místní komunikaci směrem od Filipovy Hutě na Modravu a z dosud nezjištěných příčin z elektrokola spadla. Dechovou zkoušku nebylo možno kvůli zranění provést, proto policisté nařídili odběr krve. Přesnou příčinou a okolnostmi dopravní nehody se zabývají policisté z územního odboru Klatovy," doplnila mluvčí policie.

Foto: Ilustrační z obdobného zásahu


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.