Foto Video

K zastavení ujíždějícího vozu byl použit zastavovací pás i hrozba zbraní

Pojďte se podívat na použití zastavovacího pásu proti zfetovanému řidiči přímo v akci

úterý 21. března 13:47 , aktualizace 14:01

Dálnice Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     V sobotu 18. března krátce po čtvrté hodině ráno chtěli policisté v Lokti zkontrolovat osobní vůz Škoda Octavia, který právě vyjížděl z parkoviště. Jeho řidič ale na opakované výzvy policistů nereagoval, naopak sešlápl plyn až na podlahu a s vozidlem začal ujíždět směrem k dálnici D6, na kterou najel ve směru na Sokolov. 

     Policisté vozidlo samozřejmě pronásledovali a další hlídka se ho na dálnici pokusila zastavit pomocí světelného kužele. Muž ale ani tentokrát na výzvy nereagoval a s vozidlem nezpomaloval. Policisté ale počítali i s touto alternativou a měli připravený zastavovací pás. Ujíždějící řidič na pás se železnými hroty najel, čímž si zničil všechny pneumatiky.

Podívejte se sami, jak vše probíhalo


     Ani proražené pneumatiky však muže nezastavily a pokračoval v jízdě po dálnici ještě několik kilometrů. Teprve na 141. kilometru začal s vozidlem zpomalovat, až nakonec u krajnice zastavil úplně. Policisté pak samozřejmě okamžitě omezili na osobní svobodě jeho i jeho osmatřicetiletou spolujezdkyni.

     "Osmatřicetiletý řidič se podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na látku amfetamin/metamfetamin.
     Následnou lustrací osmatřicetiletého řidiče policisté zjistili, že má vyslovených šest platných zákazů řízení, a to až do roku 2031. Dále byl na muže vydán Okresním soudem v Sokolově příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody ve věci maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,"
uvedl tiskový mluvčí policie.

     Po provedených prvotních úkonech byl proto osmatřicetiletý muž eskortován přímo do věznice v Ostrově. 


 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.