Foto

Muž bohužel boj o život nemocnici prohrál

Záchranná akce na rozvodněné řece - tělo voda unášela tři kilometry

17. března 2019 11:13 , aktualizace 13:22

Hasiči Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

AKTUALIZACE:  Bohužel přišla smutná zpráva, muž bohužel boj o život nemocnici prohrál.

Původní článek
     Dnes dopoledne vyrážely všechny záchranné složky k autokempu Annín, ležícímu nedaleko Rajska na řece Otava na Šumavě. Na rozvodněnou řeku, na které byl včera vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity, vyjel na raftu (původní zpráva mluvila o kánoi) velmi nerozumně starší vodák. 
     Bohužel se stalo to, před čím záchranné složky opakovaně varují, muž se u jezu převrátil, rozbouřenou vodu nemohl zvládnout a silný proud ho unášel. Mužovi kamarádi nasedli do auta, jeli podél vody a navigovali záchranné složky, sami by neměli sebemenší šanci tělo z vody dostat.
     Muž měl naštěstí záchrannou vestu, ale přesto ho voda v již bezvědomí odnesla o celé tři kilometry dál, než se ho podařilo u lávky pro pěší vytáhnout.
     Muž narozený v roce 1969 musel být resuscitován nejen na břehu, ale v jeho resuscitaci museli záchranáři pokračovat i během transportu vrtulníkem do nemocnice, kde byl v kritickém stavu předán.

Foto: Google mapy a hasiči - vrtulník LZS ilustrační

 

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.