Foto

"Třicet měsíců se nenapiješ alkoholu nebo tě zavřeme!" rozhodl soudce

Ženě s dítětem vyhrožoval smrtí a poté zranil zakročujícího strážníka

středa 29. června 12:17 , aktualizace 12:26

Alkohol Bezdomovci Městská policie Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Devátého ledna jsme informovali o muži, který přišel silně opilý na plzeňský ranč Šídlovák, venku hlasitě řval a všem vyhrožoval. Barmanka se muže bála, a protože byla přítomna i žena, která se zde zastavila na procházce s asi pětiměsíčním miminkem, raději přivolala městskou policii.
     Vzápětí se ukázalo, že udělala velmi dobře, opilý muž totiž začal své výhrůžky stupňovat a oběma ženám vyhrožoval, že je zabije.

     Hlídka dorazila v krátké době, v útočníkovi poznala jim z jiných incidentů dobře známého Václava Kalčíka, kterého z ranče vykázala a odváděla ho ke služebnímu vozidlu.
     Během toho muž nečekaně na jednoho ze strážníků zaútočil kopem. Strážník společně se svou kolegyní muže okamžitě za použití donucovacích prostředků zpacifikovali a přiložili mu služební pouta.
     Na místo poté vyjely další hlídky a strážníci vystřídali svého kolegu, který při útoku muže utrpěl zranění.

     Zadržený Kalčík nadýchal téměř tři promile a vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu § 325 Násilí proti úřední osobě si případ na místě převzala Policie ČR.
     Muž byl transportován na protialkoholní záchytnou stanici, kde si ho policisté po jeho vystřízlivění převzali k dalším úkonům.

Soud

     Václav Kalčík včera u soudu přiznal, že ten den od rána popíjel pivo i tvrdý alkohol, dál již prý má okno a probral se až na záchytce. Také uvedl, že takzvané okno měl už vícekrát a ví o sobě, že je alkoholik, který má mimo jiné kvůli svým problémů s pitím již více než dvacet exekucí, oficiální bydliště má na radnici, je bez práce a pohybuje se mezi plzeňskými bezdomovci.

     Soud Kalčíka odsoudil k trestu ročního vězení s podmínečným odkladem na třicet měsíců spojenému se zákazem pití alkoholu po celou zkušební dobu a také dohledu probačního úředníka. 
     Probační úředník tak bude mít po dobu třiceti měsíců právo kdykoli Kalčíka podrobit testu na přítomnost alkoholu a v případě porušení zákazu pití mu může být podmínka proměněna na výkon trestu ve věznici.


 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.