Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Kamion na D5 smetl auto a poté spadl na silnici vedoucí pod dálnicí

Na místě jsou všechny záchranné složky, dálnice je částečně průjezdná, silnice 203/II, která vede pod ní, je zcela uzavřena

7. června 2023 16:10 , aktualizace 16:42

Dálnice Doprava Nehody Záchranáři


     Dnes odpoledne po třetí hodině došlo na 108. kilometru dálnice D5, tedy na úrovni Stříbra, ve směru z Rozvadova na Plzeň k velmi vážné dopravní nehodě. Podle oznamovatele kamion nejprve smetl odstavené osobní auto, poté vyjel z dálnice a spadl na okraj silnice Kladruby - Ostrov u Stříbra vedoucí pod dálnicí.

     Na místo samozřejmě okamžitě vyjely všechny záchranné složky. "My jsme po prvotním ošetření předali zraněného řidiče nákladního auta záchranářům. Dále jsme zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a vzhledem k tomu, že docházelo k úniku paliva z kamionu, zahájili jsme jeho zachytávání. Osobní vozidlo jsme pak ještě zajistili navijákem, aby nedošlo k jeho sjetí ze srázu," uvedli nám hasiči.

     Záchranáři si převzali řidiče kamionu narozeného v roce 1964 a se středně těžkými zraněními ho transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín.

     Podle jednoho ze svědků nehody mělo kamionu těsně před nehodou prasknout kolo, tuto informaci však zatím nikdo oficiálně nepotvrdil. Okolnosti nehody šetří policie, jejich zprávu doplníme hned, jak bude k dispozici.

     Silnice 203/II, která vede po dálnicí, je zcela uzavřena, dálnice je průjezdná jedním pruhem a tvoří se zde dlouhé kolony.