Foto

Kamion se převrátil na dálnici a pak do něj ještě nabouralo osobní auto

Dálnice D5 byla na několik hodin uzavřena

středa 21. února 09:29 , aktualizace 10:11

Dálnice Doprava Nehody

     V noci na dnešek uzavřela havárie kamionu dálnici D5 na 79.2 km na trase Rozvadov - Praha.
     Před půlnocí se zde převrátila souprava kamionu s přívěsem a zablokovala celou šíři dálnice. Řidič slovenské dodávky jedoucí za soupravou se jí sice pokoušel vyhnout odstavným pruhem, ale převracející se souprava zablokovala i ten a řidič dodávky již nestačil zabránit střetu.
     Na místě byl zraněn řidič kamionu i dodávky, zranění obou naštěstí nebyla vážná.
     Směr na Prahu byl na několik hodin zcela neprůjezdný, nehoda byla natolik rozsáhlá, že zablokovala i jeden jízdní pruh v opačném směru.  

     K dopravní nehodě kamionu a osobního vozidla na dálnici D5, směr Praha, cca 500m před tunelem Valík vyjela jednotka hasičů z PS Slovany.

     "Kamion prorazil středová svodidla a převrátil se na bok. Zablokoval tak oba jízdní pruhy ve směru na Prahu a zasahoval i do pravého jízdního pruhu ve směru na Rozvadov. Do návěsu kamionu následně nabouralo osobní vozidlo, v němž cestovaly čtyři osoby.
     Hasiči vyprostili z kamionu řidiče i spolujezdce. Řidiče odvezla s lehčím zraněním ZZS. Ostatní účastníci nehody vyvázli bez zranění. Hasiči zajistili nezraněným osobám tepelný komfort, provedli protipožární opatření a likvidaci uniklých provozních kapalin z kamionu. Dále bylo třeba odstranit asi 25m svodidel, která zasahovala do vozovky ve směru na Rozvadov.
     Dálnice byla ve směru na Prahu neprůjezdná více než dvě hodiny, ve směru na Rozvadov byl průjezdná jen jedním jízdním pruhem. Kamion nepřevážel žádný nebezpečný náklad,"
uvedli hasiči.