Aktuálně Foto

Nákladní automobil se střetl s vozem údržby na dálnici

Zraněný pracovník ŘSD musel být do nemocnice transportován letecky

2. února 2018 12:20 , aktualizace 14:02

Dálnice Doprava Nehody Záchranáři

     Dnes před polednem došlo na 122. kilometru dálnice mezi Novou Hospodou a Benešovicemi ve směru na Plzeň k dopravní nehodě, při které nákladní automobil narazil do označeného, stojícího vozidla Středisky správy a údržby dálnic, které převrátil. Z vozidla údržby se oddělil kontejner, který částečně zavalil pracovníka SSÚD. Nákladní vozidlo zůstalo po střetu na boku.
     K nehodě okamžitě vyrazily všechny záchranné složky a odstartoval i vrtulník LZS. Zranění utrpěl i řidič kamionu.

     "Šedesátiletý řidič nákladního automobilu se střetl s vozidlem údržby. Při střetu spadl z vozu předmět na devětačtyřicetiletého pracovníka Ředitelství silnic a dálnic, který stal vedle vozu. Příčina nehody je v šetření, podle prvotních informací mohlo jít o technickou závadu," uvedla tisková mluvčí policie.

     "Hasiči pomohli záchranářům se zajištěním zraněného pracovníka údržby a s jeho transportem do vrtulníku LZS. Dále provedli protipožární opatření a zlikvidovali únik oleje z nákladního vozidla," popsal zásah tiskový mluvčí hasičů.

     "Muž byl po ošetření letecky transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín, druhý muž byl pozemní cestou transportován na chirurgickou ambulanci ve Stodě," doplnil tiskový mluvčí záchranářů.
     Místo nehody je s opatrností průjezdné.

Foto: Hasiči