Foto

Kdo ženě přinesl zmiji na zahradu?

Záchranáři odchytili na zahradě zmiji, vylučují však, že by se tam připlazila sama

30. července 2020 10:24 , aktualizace 13:38

Zvířata

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Zvířecím záchranářům zavolala žena ze Šťáhlav, že má před domem stočenou zmiji. "Že je zmije na zahradě uprostřed zástavby rodinných domů a dokonce hned vedle vchodových dveří, jsme samozřejmě nevěřili, Poprosili jsme tedy ženu o fotografii plaza a čekali fotku maximálně užovky," uvedl nám Karel Makoň ze záchranné stanice zvířat v Plzni.
     Jenže když jim na mobil fotka přišla, uviděli na ní skutečně zmiji obecnou, a tak samozřejmě okamžitě vyrazili na místo. "Zmiji jsme odchytili a převezli do lesa nad Šťáhlavy na prosluněnou paseku, kde jí bude podstatně lépe a bude tam mít i více klidu," pokračoval Karel.

Kdo ženě přinesl zmiji na zahradu? 

     Záchranáři však řešili i záhadu, jak se zmije dostala k ženě na zahradu. Při plachosti zmije zcela jednoznačně vylučují, že by se na pozemek přes půl obce připlazila sama.
      Podle Karla Makoně, vše možná vysvětlila drobná poranění na těle plaza, za jeho hlavou. Nedaleko místa nálezu zmije totiž na komíně na návsi hnízdí čapí rodinka a čápi se živí drobnými savci, hmyzem, žábami, ale nepohrdnou ani plazy, a tak je také možné, že had vypadl ze zobáku čápovi, který si ho nesl do hnízda jako svačinku svým potomkům.


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.