Aktuálně Foto

Když zasahují akční ředitelé aneb "Muži na správných místech"

Pohotové dívky nezaváhaly a vyrazily neznámému zraněnému na pomoc - Děkujeme!

středa 16. ledna 15:42 , aktualizace 17:37

Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Alfa Tactical

     Dnes po třetí hodině odpoledne došlo v Plzni na rohu ulic Koperníkova a Nerudova ke kolapsu starší muže, který dostal záchvat a ležel na chodníku v křečích. 
     Ačkoli ho mnoho lidi minulo, zřejmě v domnění, že jde o opilce, několik mladých žen, včetně kuchařky z restaurace ACW Saloon, neváhalo a začalo jednat. Muži nejprve podložily hlavu, poté ho uložily do stabilizované polohy, kontrolovaly jazyk proti zapadnutí a jedna z nich volala tísňovou linku záchranné služby.
     Jen o několik okamžiků později na místě ještě zastavila projíždějící hlídka psovodů městské policie, strážníci zahájili první pomoc a také zastavili náhodně projíždějící vozidlo ZZSPk.

Nejen ředitel, ale hlavně lékař

     Ve voze shodou okolností seděl ředitel ZZSPk MUDr. Bc. Pavel Hrdlička, kterého známe nejen z mnoha jednání, ale také hlavně z reálných zásahů IZS.
     Muž na zemi měl velké štěstí, že náš kraj má v čele záchranné služby ne úředníka za stolem, ale hlavně stále aktivního lékaře záchranky. Mudr. Hrdlička totiž krom všech povinností vyplývajících z ředitelského postu je také aktivně sloužícím lékařem, vykonávajícím službu na Domažlicku a Kralovicku. Právě z noční služby v Kralovicích se dnes doktor Hrdlička vracel, ale protože měl ještě další, již ředitelskou práci, nestihl se ani převléci z uniformy. 

Zachránkyně se neznaly

    Jak jsme na začátku uvedli, na místě se setkaly dívky, které se neznaly, ale naštěstí měly něco společného - srdce na správném místě. Jedna z mladých žen pak pomoc muži popsala na Fb: "Naproti Nerudovce ležel chlap na zemi, lidi ho překračovali, tak jsme to objely a šly za ním. Nějaké ženy zavolaly pomoc, protože z něj byl trochu cítit alkohol. Pán ale nevypadal, že by byl na kaši, ze začátku částečně komunikoval. Ptaly jsme se, jestli je diabetik, protože víme, jak takový záchvat vypadá. Diabetik to byl, takže jsme zavolaly záchranku a mezitím nám pomáhala městská policie. Pán už upadal do kómatu a nekomunikoval."
     Díky včasnému zásahu jak dívek, tak strážníků a ředitele záchranky je muž v pořádku. 

Nejen ředitel, ale hlavně policista

     Je důležité, když v čele institucí stojí lidé, kteří tuto práci znají od píky. Obdobný příběh jako dnes u kolapsu muže jsme na Plzeňsku již totiž zažili.
     V čele policie stojí plukovník Mgr. Pavel Krákora, kterého také známe nejen z několika jednání, ale hlavně z terénu, kde mnohokrát velel bezpečnostním opatřením nebo se účastnit ohledání místa činu při zvlášť závažných trestných činech. Pavel Krákora u policie začal v roce 1990 jako psovod, po letech se propracoval na post šéfa územního odboru kriminálky a nakonec to dotáhl až na post krajského ředitele policie.
     Že je nejen ředitelem, ale hlavně dobrým policistou, pak Pavel Krákora prokázal, když se již ve funkci krajského ředitele stal zároveň prvním policistou v ČR, který v roce 2014 zadržel pachatele.
     1. ledna 2014 pouhých pár vteřin po půlnoci jel ředitel navštívit a popřát svým podřízeným, když zaslechl ve vysílačce výzvu operačního důstojníka, že v Kollárově ulici dochází k vloupání do obchodu. Ředitel byl nejblíže a tak neváhal, sám pachatele na místě dopadl a holýma rukama ho zpacifikoval ještě před příjezdem hlídek. 

Foto 1 a 2: MUDr. Bc. Pavel Hrdlička jako záchranář i jako ředitel
Foto 3 a 4: Laické záchranářky, slečny Kadlecová a Trojková
Foto 5,6 a 7: Dnešní zásah v Koperníkově ulici
Foto 8: plukovník Mgr. Pavel Krákora 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.