Foto

"Klatovskou jede autobus a za jízdy hoří," volali lidé

Řidič s vozidlem, ze kterého se valila oblaka dýmu, nepochopitelně dál pokračoval v jízdě

19. října 2020 16:48 , aktualizace 19:42

Doprava Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Několik lidí nás dnes po třetí hodině odpoledne upozornilo na autobus jedoucí v Plzni po Klatovské třídě z Bor směrem do centra, který zřejmě hoří a také nám poslalo jeho fotografie. Čtenáři shodně uváděli, že řidiči na autobus i troubili, ale řidič autobusu Irisbus, ze kterého se valila oblaka dýmu, je ignoroval a nezastavil.


     Autobus jel dál, zahnul do Sukovy ulice a pokračoval v jízdě až na Borská pole. Kouřové stopy si všimli hasiči vracející se ze zásahu na Borech a vydali se celou věc prověřit. Řidič autobusu mezitím pokračoval Folmavskou ulicí až ke křižovatce s Borskou, kde v prostoru zastávky MHD motor vzdal svou snahu a autobus se zastavil. Hasiči, kteří vzápětí u autobusu zastavili, zjistili, že autobus zatím nehoří, ale zřejmě mu praskl rozvod oleje v motoru.
     Hasiči zajistili místo události a přivolali policisty, kteří již také autobus hledali. Dále hasiči provedli protipožární opatření a uniklý olej na komunikaci zlikvidovali pomocí sorbentu. Autobus nyní částečně blokuje pravý jízdní pruh ve směru k Domažlické ulici a čeká na odtah.


 
      

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.