Páteční dopoledne v Plzni nepřineslo jen běžné výjezdy strážníků, ale také neobvyklou akci s opeřeným hlavním hrdinou. Odchytová skupina městské policie totiž vyrážela do ulice K Lutové, kde se mezi domy po silnici sebevědomě procházel volně pobíhající kohout. Nikdo v okolí ho neznal a ani netušil, komu by mohl patřit.
Kohout si však svůj městský výlet užíval naplno, na silnici se hrdě naparoval a z přítomnosti strážníků si těžkou hlavu nedělal. Pokus o odchyt pomocí podběráku navíc rychle ukázal, že nepůjde o jednoduchý zákrok. Kohout se totiž hbitě vyhnul a zamířil do hustého roští plného břečťanu, kde rozehrál vlastní partii na schovávanou.
Strážníci se však nevzdali, prodrali se porostem a uprchlíka nakonec úspěšně chytili do rukou. Protože se stále nepodařilo zjistit, odkud utekl, putoval do Útulku pro zvířata v nouzi, kde dostal jméno Bořivoj a nyní čeká, zda si pro něj dorazí právoplatný majitel.
Pokud tedy někomu ve vašem okolí chybí kohout se smyslem pro svobodu a dobrodružství, je dost možné, že je to právě Bořivoj, který už netrpělivě vyhlíží svého chovatele, aby ho odvedl zpět domů, kde ho jeho slepičky již určitě očekávají
Foto: MP