Foto Video

Kola za milion

Policisté objasnili největší sérii krádeží jízdních kol

11. října 2018 10:17 , aktualizace 11:55

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V červnu jsme informovali o policejním zásahu v Plzenecké ulici v Plzni, při kterém policisté po několikaměsíčním zajišťování stop a důkazů zadrželi devětatřicetiletého muže. Ten na území Plzně organizoval krádeže dražších jízdních kol, která byla poté prodávána na Ukrajině. Policisté muže tehdy usvědčili z 19 případů a muž byl umístěn na vazbu.
     Tím ale práce kriminalistů zdaleka neskončila, případem se dále zabývali a díky precizní a mravenčí práci se jim podařilo odhalit dalších 60 krádeží, kterých se tento pachatel dopustil.
     Jedná se tak o jeden z nejrozsáhlejších případů letošního roku.
     "Odhadovaná výše škody, kterou svým jednáním pachatel způsobil se vyšplhala téměř k jednomu milionu korun. Vzhledem k novým skutečnostem tak obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na 8 let. V souvislosti s tímto případem plzeňská kriminálka odhalila také další dva spolupachatele, kteří se na několika krádežích podíleli, ale také kradli samostatně. Oba muži jsou taktéž obviněni," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Foto: KP a PČR

     O zásahu, při kterém byl zloděj zadržen jsme informovali v článku:

Gang kolařů a bytařů rozprášila plzeňská kriminálka

Gang kolařů a bytařů rozprášila plzeňská kriminálka

28. 06. 2018, 17:07, aktualizace 28. 06. 2018, 17:11

Tito pachatelé toho mají za sebou opravdu hodně a možná okradli vásAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.