Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Pachatel mimořádně brutálního útoku na seniorku byl odsouzen

Soud poslal Marka Horvatha na sedm let za mříže a na deset let ho vyhostil z České republiky

Autor: Jana Holá úterý 20. února 14:16 , aktualizace 14:47

Loupež Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Ve středu 6. prosince jsme informovali o případu extrémně brutálního napadení devětašedesátileté ženy, ke kterému došlo tentýž den v Chebu.
     Šestadvacetiletý Slovák Marek Horvath, který do Chebu přicestoval jen několik hodin před činem údajně za prací, před místní kavárnou Borzo Cafe počkal, až kolem něj bude procházet starší žena a poté jí kopem mířeným přímo na hlavu srazil na zem a pokusil se ji oloupit.

     Krátce po zákeřném a nepochopitelně brutálním útoku byl Horvath policisty zadržen, obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a soud ho následně poslal do vazby.

Na celý útok se můžete podívat zde

Pozor, video není vhodné pro slabé povahy!


     Nyní již sedmadvacetiletý Marek Horvath, dlouholetý narkoman již v minulosti trestaný za majetkovou a násilnou trestnou činnost, včera stanul před okresním soudem v Chebu, kde se k činu přiznal.

     Soudce pak Horvatha za loupež odsoudil k sedmiletému trestu odnětí svobody a vyhoštění z České republiky na deset let.


O případu jsme podrobně informovali v článku:

Narkoman kopl stařenku přímo do obličeje

     Naprosto neuvěřitelnou zbabělost a hyenismus ve středu 6. prosince odpoledne ukázal šestadvacetiletý Slovák Marek Horvath, který v Chebu v Evropské ulici brutálně napadl starší ženu.

    "Ve středu 6. prosince krátce před jednou hodinou šestadvacetiletý cizinec postával na chodníku před jednou z kaváren v Chebu. Následně fyzicky napadl procházející a jemu neznámou devětašedesátiletou ženu, přičemž nic netušící ženu kopl do oblasti hlavy.
     Napadená po tomto útoku upadla na zem, muž k ní přistoupil, požadoval po ní finanční prostředky a snažil se jí vzít batoh, který měla u sebe. I přes předchozí fyzické napadení se žena dále bránila, takže muž po chvíli svého jednání zanechal a z místa utekl, aniž by cokoliv odcizil," popsal nám podrobně útok mluvčí policie.

     Celý incident na tísňovou linku 158 oznámila pětadvacetiletá Ukrajinka Vira, která pracuje za barem v kavárně Borzo Cafe, před kterou k útoku na seniorku došlo.

     Tato žena si muže v kapuci, kterého neznala, všimla přes výlohu, jak nějakou dobu postává před provozovnou. Dál pracovala, myla sklo, a když zvedla hlavu, uviděla ženu ležící na zemi a nad ní sklánějícího se muže, který se jím pokouší okrást.
     Vira se zachovala velice pohotově a statečně, vyběhla ven z kavárny, což zřejmě útočníka vyplašilo a dal se na útěk. Barmanka jednak začala seniorce pomáhat, během toho telefonicky informovala policii a dále se také dívala za pachatelem, kam odchází. Poté ještě pomohla napadené ženě posbírat věci a usadila ji do tepla kavárny. 

      Díky této pohotové svědkyni tak policisté velice nebezpečného pachatele velice rychle dopadli nedaleko místa činu v parku a bezesporu jí patří naše veliké poděkování za její statečnost i pohotovost.

     Napadená stařenka byla transportována Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice, kde byla ošetřena a naštěstí se ukázalo, že Horvath jí nezpůsobil žádná vážná zranění.

      Kriminalisté zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

     Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Muž tak byl z policejní cely v pátek 7. prosince v pět hodin odpoledne převezen k soudu, který návrh státního zástupce akceptoval a obviněného do vazby poslal. Od soudu byl tedy Horvath převezen přímo do vazební věznice.


 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.