Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Za brutální zabití zvířete hrozí muži až šest let vězení

Kotětem mrštil o zem, kopal do něj a nakonec mu zakroutil krkem

14. března 2023 11:29 , aktualizace 11:55

Smrt Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Kriminalisté nyní uzavřeli vyšetřování naprosto nepochopitelného a brutálního činu, při kterém třicetiletý muž neuvěřitelně surově usmrtil kotě, pouze proto, že ho kouslo do nosu a syčelo na něj.

     "Třicetiletý muž v listopadu loňského roku v kuchyni v bytě v Klatovech v odpoledních hodinách mrštil o zeď tříměsíčním kotětem kočky evropské. Když kotě dopadlo na zem, dvakrát do něj kopl. Pak je zvedl ze země a zakroutil mu krkem," popsala brutální čin tisková mluvčí policie s tím, že podle vypracovaného znaleckého posudku došlo k nitrolebnímu krvácení, přerušení krční páteře a míchy a kotě uhynulo ve velkých bolestech.

     Svým jednáním muž úmyslně porušil zákaz týrání zvířat uvedený v zákoně na ochranu zvířat proti týrání a zákaz usmrcování zvířat ubitím, ubodáním nebo jiné metody, která zvířeti způsobí nepřiměřenou bolest nebo utrpení.
     Kriminalisté proto zahájili trestní stíhání třicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu týrání zvířat, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na šest let.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.