Foto

Recidivista okradl prodavačku v Olympii o 23000

Prodavačka měla obrovskou smůlu, po směně chtěla odnést peníze na vrácení půjčky

13. února 2018 12:48 , aktualizace 12:49

Krádež

Partner článku – Delta Plzeň

     Plzeňští policisté řešili nahlášený případ krádeže, ke které došlo v sobotu 13. ledna večer, před koncem pracovní doby v jednom z butiků nákupního centra Olympia Plzeň.
     Během provozní doby butiku s oděvy využil neznámý pachatel nestřeženého okamžiku a vešel do zázemí prodejny, odkud z kabelky odcizil dámskou peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí ve výši 23 000 korun. O tomto případu jsme již krátce informovali.

      Následně byla peněženka nalezena nedaleko Olympie, sice s doklady, ale samozřejmě již bez peněz. V této době měla policie i my k dispozici kamerový záznam pachatele, ale bylo rozhodnuto nezveřejňovat. Totožnost pachatele policisté zjistili jinými operativními prostředky, uveřejnění záznamu by spíše uškodilo a varovaný pachatel by mohl vyšetřování mařit či se ztratit.

     Policisté se případem intenzivně zabývali a díky pečlivé práci byl nakonec dopaden. Policie samozřejmě u větších částek také prověřuje, zda poškozený tyto peníze opravdu měl a prodavačka měla skutečně obrovskou smůlu, po směně chtěla odnést peníze na vrácení půjčky.
      "V neděli 11. února policisté sdělili podezření jednatřicetiletému muži ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Muži, protože byl již v posledních třech letech za přečin krádeže odsouzen i potrestán, hrozí v případě pravomocného odsouzení až tříletý trest," uvedla nám tisková mluvčí policie.

Foto pachatele v den krádeže. Vzhledem k tomu, že muž byl již obviněn, zákon neumožňuje zveřejnění jeho obličeje.


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.