Sklep golfisty byl tučnou kořistí

Zloděj ukradl věci za 150 tisíc, část byla nalezena při protidrogové razii v centru Plzně

8. února 2021 13:46 , aktualizace 13:55

Krádež Vloupání

Partner článku – TUEBOR General Service

     Kriminalisté vyšetřují neobvyklý případ krádeže, který se odehrál v lednu ve sklepních kójích bytového domu v centru města. Zloděj vnikl do domu v jehož suterénu proboural zeď sklepní kóje a vzniklým otvorem pronikl dovnitř. "Zloděj odcizil vak s golfovými holemi, který následně i s obsahem ponechal v chodbě před sklepní kójí, elektrický vozík na golfové hole, pět deštníků na golf, dvacet lahví vína, pět lahví whisky a pět kufrů s obsahem blíže nespecifikovaného nádobí, oblečení a písemností," popsala tisková mluvčí policie s tím, že poškozenému tím způsobil hmotnou škodu za více jak sto padesát tisíc korun.
     Policisté intenzivně prověřovali získané poznatky, které je navedly do jednoho bytu v centru Plzně, kde při domovní prohlídce související s jiným případem týkajícím se drogové kriminality, o němž budeme informovat v následujících dnech, nalezli část odcizených věcí ze sklepa.
     "Poškozenému majiteli policisté zpět vrátí zajištěný elektrický vozík a devět lahví s alkoholem. Po ostatních odcizených věcech policisté dále pátrají," doplnila mluvčí policie.
      Na základě získaných stop a vlastní operativní činností se kriminalisté dostali na stopu pachatele, kterého dne 23. ledna zadrželi v centru města. Následně ve věci zahájili trestní stíhání třicetiletého muže, který nyní čelí obvinění ze spáchání zločinu krádež spáchaného v jednočinném souběhu s přečinem porušování domovní svobody. Kriminalisté k rukám státního zástupce zaslali podnět na návrh vzetí obviněného do vazby. Soudce následně rozhodl o tom, že obviněný bude stíhán vazebně. 

Foto ilustrační, z obdobného případu probourání do sklepa

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost