Foto

Vážná nehoda tentokrát uzavřela hlavní tah z Plzně do Domažlic

Po čelním střetu skončilo jedno auto na svodidlech a druhé mimo silnici

pátek 12. srpna 17:39 , aktualizace 18:31

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Klimahome

    Dnes odpoledne před půl čtvrtou došlo na hlavním tahu z Plzně do Domažlic před obcí Křenovy k vážné dopravní nehodě dvou osobních aut. Z místa byl hlášen čelní střet a minimálně tři zraněné osoby, takže na místo samozřejmě okamžitě vyjely všechny záchranné složky.

     Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření. Záchranáři si do péče převzali ženu s poruchou vědomí a se středně těžkým zraněním ji transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. Dalšími zraněnými byla žena narozená v roce 1971 a muž narozený v roce 1972, oba byli transportováni s lehčími zraněními na Akutní příjem téže nemocnice.

      "Řidička narozená v roce 1972 jela s vozem Volkswagen ve směru od Křenov, když z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru a střetla se s protijedoucím vozem Kia řízeným ženou narozenou v roce 1971, ve kterém cestoval ještě spolujezdec narozený v roce 1972, " popsala nehodu tisková mluvčí policie s tím, že u řidičky vozu Kia bylo dechovou zkouškou vyloučeno požití alkoholu a u řidičky Volkswagenu s ohledem na její zranění nařízen odběr krve.

     Policisté se touto dopravní nehodou dále zabývají. Silnice byla v době záchranných a likvidačních prací zcela uzavřena.


K dopravní nehodě s téměř totožným průběhem došlo i o necelé tři hodiny dříve u Přeštic

Vážná nehoda - jednu z řidiček museli vyprostit hasiči

     Dnes po jedné hodině odpoledne došlo na hlavním tahu z Plzně na Klatovy mezi Horní Lukavicí a Přešticemi k dopravní nehodě, při které se střetly dva osobní vozy a jeden skončil mimo silnici. Z místa bylo hlášeno zranění obou řidiček, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky.

     Hasiči museli jednu z řidiček z vozu vyprostit a zároveň provedli zajištění místa nehody i protipožární opatření.
     Záchranáři si obě zraněné ženy převzali do péče a transportovali je do nemocnice. "Obě ženy byly při vědomí transportovány do Fakultní nemocnice Bory," uvedla nám tisková mluvčí záchranářů.

      Okolnosti nehody nyní na místě šetří policisté, silnice byla uzavřena a objízdná trasa pro osobní dopravu je vedena přes Dolní Lukavici.

     "Řidička narozená v roce 1950 jela s vozem Ford ve směru na Klatovy, když z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru a bočně se střetla s protijedoucím vozem Toyota řízeným ženou narozenou v roce 1980," popsala nehodu tisková mluvčí policie s tím, že u obou řidiček bylo dechovými zkouškami vyloučeno požití alkoholu a policisté se dopravní nehodou dále zabývají.

Foto PČR a HZS

 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.